iPhone jako modem

iPhone jako modem
Źródło zdjęć: © AFP

07.04.2009 14:00, aktual.: 07.04.2009 15:40

Chociaż iPhone sprawdza się dobrze jako narzędzie umożliwiające dostęp do Internetu niemal z dowolnego miejsca, pod względem wygody używania nie może konkurować z notebookiem. Duży wyświetlacz i klawiatura, nie wspominając o obsłudze Flasha w przeglądarce internetowej, to zalety, obok których trudno przejść obojętnie.

Dla osób spędzających wiele czasu w podróżach służbowych korzystanie z Internetu na notebooku jest nie do przecenienia. Nie spisujmy jednak iPhone'a na straty - telefon Apple'a okaże się niezastąpiony w miejscu, gdzie brak otwartej sieci bezprzewodowej, za to sygnał 3. jest silny i aż się prosi o wykorzystanie.
Urządzenie można zmienić w bezprzewodowy modem 3. i użyć w połączeniu z komputerem przenośnym. W tym celu należy się posłużyć programem iPhoneModem firmy Addition (obecnie dostępna jest wersja oznaczona numerem 2). Problem w tym, że aby z niej skorzystać, iPhone'a należy "złamać", gdyż Apple uznało, że aplikacja jest niezgodna z warunkami sklepu AppStore.

Obraz
© (fot. Apple)

W tym celu, posłuż się narzędziem QuickPwn - www.quickpwn.com. Uruchom program i postępuj zgodnie z wyświetlanymi poleceniami, zachowując przy tym ostrożność. Aplikacja instaluje w urządzeniu narzędzie Cydia, umożliwiające dostęp do wszystkich aplikacji, które z różnych powodów nie znalazły się w App Storze lub zostały z niego usunięte. Za pośrednictwem Cydii znajdź program iPhoneModem i zainstaluj go (znajduje się w kategorii Networking). Powinieneś uzyskać dostęp do nowej pozycji w menu iPhone'a - Modem.

Uwaga: pozycje ściągnięte za pomocą Cydii usuniesz tylko wówczas, gdy skorzystasz z dostępnej w tym narzędziu funkcji Manage-Sources.
Otwórz na notebooku stronę iPhone Modem - http://www.iphonemodem.com i pobierz z niej program pomocniczy iPhoneModem, za pomocą którego nawiążesz połączenie z Siecią. Uruchom go i kliknij Connect, a zostanie utworzone nowe połączenie bezprzewodowe, "widziane" przez telefon. Jego domyślna nazwa to iPhoneModem i nie jest zabezpieczone hasłem (można to zmienić w ustawieniach programu na komputerze).

Przejdź do ustawień telefonu, naciśnij Wi-Fi i wybierz utworzone przed chwilą połączenie. Podaj hasło, jeśli już je przypisałeś. Uruchom aplikację iPhoneModem w telefonie, a dalsza konfiguracja odbędzie się automatycznie. Po chwili uzyskasz potwierdzenie ustanowienia połączenia i będziesz mógł się cieszyć dostępem do Internetu na komputerze przenośnym.

Jeśli możliwość korzystania z iPhone'a jako modemu 3G nie rekompensuje ci braku gwarancji producenta na "złamane" urządzenie, możesz przywrócić telefon do stanu początkowego (w czasie synchronizacji z komputerem w programie iTunes kliknij przycisk Restore).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)