"Pięć źle zrozumianych funkcji Visty"

"Pięć źle zrozumianych funkcji Visty"
Źródło zdjęć: © AFP

20.05.2008 17:30, aktual.: 21.05.2008 20:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pod koniec minionego tygodnia Microsoft opublikował w swoim internetowym serwisie dokument pod nazwą "Five Misunderstood Features in Windows Vista", czyli "Pięć źle zrozumianych funkcji Windows Vista". Dokument, który wkrótce "zdjęto" ze strony, traktuje o funkcjach Visty, wzbudzających największe niezrozumienie użytkowników i najbardziej opóźniających migrację do tego systemu.

Wzmianka o artykule pojawia się w wielu serwisach - w tym w oficjalnym blogu Visty The Windows Experience - gdzie znajduje się nawet link do nieaktywnej strony z dokumentem. Owe pięć funkcji, które spotkały się z największym niezrozumieniem użytkowników, to mechanizm User Account Control, zarządzanie obrazem, sterowniki Display Driver Model, wyszukiwarka Windows Search i architektura 64-bitowa.

Obraz
© (fot. AFP)

Dokument nadal nie jest dostępny online. Microsoft poinformował, że powodem jego "zdjęcia" były pewne nieścisłości w treści, wykryte dopiero po publikacji, jednak nie sprecyzowano, o co dokładnie chodzi. Firma zapewnia jednak, że wkrótce - po korekcie - ma on pojawić się ponownie.

UAC nieprzypadkowo znalazł się na pierwszym miejscu listy ( przypomnijmy, że chodzi o system, który wielokrotnie prosi o potwierdzenie każdej bardziej złożonej akcji, co ma zabezpieczać przed uruchomieniem potencjalnie niebezpiecznego programu ). Mechanizm jednakże specjalnie zaprojektowano tak, "by niepokoić użytkowników" - http://www.pcworld.pl/news/147396.html ( co przyznał David Cross z Microsoftu na konferencji RSA 2008 ).

Trudno odnieść się do treści publikacji, nie mając jej przed oczyma, toteż trzymamy kciuki za sztab PR w Redmond, aby szybko przywrócili dostępność wspomnianego dokumentu.

*Zobacz także * **[

Obraz

Tele2 zostanie operatorem sieci czwartej generacji ](http://tech.wp.pl/tele2-zostanie-operatorem-sieci-4g-6034879894278785a)*
*
[

Obraz

Sony Alfa350, ambitna lustrzanka za rozsądne pieniądze - test ](http://tech.wp.pl/sony-alfa350-ambitna-lustrzanka-za-rozsadne-pieniadze-6034824447689345a)**

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)