Ponad 6 mln ludzi obserwuje profil papieża Franciszka na Twitterze

Ponad 6 mln ludzi obserwuje profil papieża Franciszka na Twitterze

Ponad 6 mln ludzi obserwuje profil papieża Franciszka na Twitterze
Źródło zdjęć: © JoshSemans / flickr.com / CC
02.05.2013 11:00

Ponad 6 milionów osób obserwuje profil papieża Franciszka na Twitterze,
redagowany w dziewięciu wersjach językowych. Aż 87 tysięcy ludzi czyta wiadomości od nowego biskupa
Rzymu po łacinie.

Spośród obserwujących 3 miliony 30. tysięcy to jeszcze obserwatorzy profilu Benedykta XVI, "odziedziczeni" przez jego następcę. Po abdykacji Josepha Ratzingera profil został wyłączony, a uruchomiono go ponownie po wyborze Jorge Mario Bergoglio.

W ciągu półtora miesiąca od konklawe liczba użytkowników Twittera obserwujących krótkie komunikaty od nowego papieża wzrosła o 2,7 miliona. A obecnie liczba ich rośnie w szybkim tempie - średnio 60 tysięcy dziennie. Najwięcej osób wybiera hiszpańską, angielską, a także portugalską wersję językową.

Lecz to, co budzi największe zainteresowanie i, jak się zauważa, jeszcze niedawno byłoby wręcz nie do pomyślenia, to wysoka liczba obserwujących profil Franciszka po łacinie; zbliża się do 90 tysięcy. Tych osób jest więcej niż obserwatorów polskiej wersji, których jest 8. tysięcy.

Najnowszy komunikat na profilu Franciszka zawiera fragment jego homilii, wygłoszonej podczas niedzielnej mszy w Watykanie: "Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego!".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)