Student zapłaci ponad 2 mln 200 tys. zł kary za... 30 spiraconych piosenek

Student zapłaci ponad 2 mln 200 tys. zł kary za... 30 spiraconych piosenek
Źródło zdjęć: © chip.pl

26.06.2013 11:00, aktual.: 26.06.2013 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właśnie zakończyła się rozprawa apelacyjna bardzo głośnego procesu Joela Tenenbauma, który ma zapłacić po 22500 dolarów grzywny za każdą z 30 piosenek, które "spiracił".

Federalny sąd apelacyjny w Bostonie podtrzymał wcześniejszą decyzję ławy przysięgłych, która nakazała byłemu studentowi Uniwersytetu w Bostonie zapłacić 67. tysięcy dolarów odszkodowania za pobranie i udostępnianie w internecie 30 utworów muzycznych. Joel Tenenbaum najprawdopodobniej posłużył amerykańskiemu wymiarowi sprawiedliwości za przysłowiowego kozła ofiarnego - nakładając tak gigantyczną karę z pewnością da do myślenia innym młodym ludziom, czy piractwo się w ogóle opłaca.

Tenenbaum wnosił, iż zasądzone odszkodowanie jest niewspółmierne do winy. Jego zdaniem kara nie powinna wynosić więcej niż 45. dolarów łącznie.
Sąd z drugiej strony określił działania byłego studenta z Bostonu jako "skandaliczne", bowiem nielegalnie udostępniał muzykę w internecie przez lata, pomimo licznych ostrzeżeń.

Sąd Najwyższy najprawdopodobniej odrzuci wszelkie próby apelacji, gdyż już w 201. roku Tenenbaum takie próby podejmował.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)