IFA 2012: u Toshiby telewizor Quad HD 4K i nowe ultrabooki

IFA 2012: u Toshiby telewizor Quad HD 4K i nowe ultrabooki

IFA 2012: u Toshiby telewizor Quad HD 4K i nowe ultrabooki
Źródło zdjęć: © WP.PL
04.09.2012 11:43, aktualizacja: 04.09.2012 16:13

Na IFA 2012 Toshiba dołączyła do grona liderów w branży, którzy mogą się pochwalić telewizorami wyświetlającymi obraz w bardzo wysokich rozdzielczościach. Na stoisku Toshiba dumnie królował wielki, 84-calowy telewizor obsługujących technologię Quad Full HD - 4K. Jak przystało na tego japońskiego producenta, nie zabrakło też kilku nowych modeli ciekawych ultrabooków (w tym model z kinowym ekranem 21:9), czy rozwiązania MediaGuide - sterowanie telewizorem za pomocą tabletu.

Telewizor 4K Toshiby
Jeśli śledziliście nasze doniesienia z IFA 2012. to wiecie, że nie tylko Toshiba pokazała telewizor w rozmiarze 84 cali i do tego z rozdzielczością 4K oraz 3D. To, co jednak wyróżnia rozwiązanie Toshiby to nowo opracowana platforma wieloprocesorowa nazwana przez producenta Cevo Engine 4K. Połączenie ogromnego rozmiaru, rozdzielczości i zaawansowanej obróbki obrazu daje niesamowite wrażenia wizualne. Obraz jest bardzo szczegółowy, bogaty w detale i dający złudzenie realności tego, co widzimy przed sobą. Co ważne, telewizor Toshiby po pierwsze zachowuje szczegółowość wyświetlanego obrazu nawet z nieco większej odległości, a po drugie umożliwia oglądanie obrazu z odległości o połowę mniejszej niż w przypadku standardowego obrazu Full HD. Telewizor jest w stanie samodzielnie podnosić obraz 1080p do jakości 4K, jednak mieliśmy wrażenie, że upscaling w tym przypadku nie sprawdza się najlepiej i natywny sygnał 4K jest o niebo lepszy. Przedstawiciele firmy dyplomatycznie przemilczeli pytanie o cenę na polskim rynku,
jednak jak łatwo się domyślić – będzie ona kosmiczna.

Nowe ultrabooki – jest slider i jest ekran 21:9
Podobnie jak na stosikach innych producentów, tak i na stoisku Toshiby niepodzielnie panował Windows 8. Jeśli jeszcze w zeszłym roku wszędzie był Android, tak w tym roku było go jak na lekarstwo, za to Windows 8 był widoczny absolutnie wszędzie. Najciekawszym modelem ultrabooka, który pokazała Toshiba to model U920T. To, co go wyróżnia, to możliwość prostego przekształcenia urządzenia z komputera w tablet i na odwrót. Oglądaliśmy podczas IFA kilka takich rozwiązań i zdecydowanie najlepszym jest rozwiązanie Toshiby. Cały mechanizm jest bardzo dobrze zaprojektowany, chodzi lekko i precyzyjnie, a przede wszystkim sprawia wrażenie bardzo solidnego. Rozwiązanie Sony jest plastikowe i robi wrażenie takiego, które w krótkim czasie może ulec zniszczeniu. W Toshibie wszystko jest solidne i porządne.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Toshiba U920. pracuje oczywiście pod kontrolą systemu Windows 8, wyposażona jest w procesory z rodziny Intel Core trzeciej generacji, układ graficzny Intel HD 4000, a jej ekran mierzy 12,5-cala przekątnej. W obudowie o grubości 19,9 mm umieszczono także dysk SSD o pojemności 250 GB.

Drugim z ciekawych ultrabooków jest model U840. w którym Toshiba zamontowała wyświetlacz w kinowym formacie 21:9. W jej przypadku ekran mierzy 14 cali przekątnej i wyświetla obraz w rozdzielczości HD. Podobnie jak w modelu U920T, sercem komputerów są procesory Intel Core, a układ graficzny to Intel HD 4000. W tym komputerze producent umożliwił zastosowanie dwóch rozwiązań dyskowych. Pierwsze z nich to samodzielny dysk SSD o pojemności do 128 GB. Drugie rozwiązanie to natomiast hybryda składająca się z dysku HDD o pojemności 500 GB + systemowy dysk SSD o pojemności 32 GB. Za dźwięk wydobywający się ultrabooka będą odpowiadały głośniki sygnowane marką harman/kardon.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Obok ultrabooków należy też wspomnieć o dwóch nowych tabletach, tym razem wyjątkowo pracujących pod kontrolą systemu Android. Pierwszy z nich - AT30. - ma ekran o przekątnej 10,1 cala i napędzany jest przez układ Nvidia Tegra 3. Jej mniejszym odpowiednikiem jest 7,7-calowy model AT270, w którym zastosowano ekran AMOLED.

Toshiba Media Guide – czyli telewizor zarządzany tabletem
Toshiba dołączyła do grona producentów telewizorów, którzy pozwalają na obsługę swoich urządzeń za pomocą tabletu czy smartfonu. Aplikacja umożliwia interaktywny dostęp do programu telewizyjnego, tworzenia spersonalizowanych list ulubionych kanałów, czy ustawianie przypomnień. Jedną z ciekawszych funkcji jest możliwość dostępu do pełnych opisów programów i filmów, danych o aktorach, reżyserach i szczegółach danej produkcji. Oczywiście możliwe jest także sterowanie funkcjami telewizora.

Obraz

Jarosław Babraj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)