IFA 2012: ultrabooki i smartfony z procesorami Intela

IFA 2012: ultrabooki i smartfony z procesorami Intela
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.09.2012 09:52, aktual.: 04.09.2012 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel pokazuje Ultrabooki z obracanym ekranem, których można używać jako tabletu albo klasycznego notebooka z klawiaturą.

Intel stawia przede wszystkim na internet i operowanie w chmurze. Firma oczekuje, że w roku 201. na świecie będzie około 15 miliardów inteligentnych urządzeń połączonych ze sobą, wymieniających dane i stale podłączonych do internetu. Powoduje to, że treść musi być dostępna w szerokiej gamie różnych urządzeń, gadżetów i narzędzi. Aby zrealizować ten cel, Intel oferuje różnorodne urządzenia z odpowiednimi funkcjami, w tym Ultrabooki, smartfony, tablety i komputery typu All-in-One.

Największa międzynarodowa ekspozycja Ultrabooków

Podczas targów IFA Intel prezentuje największą na świecie ekspozycję Ultrabooków. Na stoisku producenta można obejrzeć i przetestować najnowsze modele różnych producentów, takich jak Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Samsung, Sony czy Toshiba.

Najnowsze modele Ultrabooków są oparte na procesorach Intel Core trzeciej generacji z 22-nanometrowymi tranzystorami 3. Tri-Gate. Zwiększają one moc obliczeniową i oferują ulepszone funkcje multimedialne przy mniejszym zużyciu energii.

Na targach producenci prezentują też Ultrabooki typu convertible, których można używać jako tabletu albo klasycznego notebooka z klawiaturą. W trybie tabletu Ultrabook nadaje się idealnie np. do oglądania filmów HD; w trybie notebooka umożliwia wydajną pracę. Na stoisku Intela można też podejrzeć przyszłe możliwości Ultrabooków, nad którymi pracują inżynierowie, takie jak sterowanie gestami.

Ultrabooki oparte na procesorach Intel Core trzeciej generacji są również wyposażone w technologie Intel Rapid Start oraz Intel Smart Connect. Technologia Intel Rapid Start sprawia, że Ultrabook szybko wychodzi ze stanu hibernacji, oszczędzając czas i baterie, ponieważ w stanie hibernacji urządzenie praktycznie nie zużywa energii. Technologia Intel Smart Connect gwarantuje ciągłe i automatyczne aktualizowanie stron sieci społecznościowych, wiadomości itd. W celu ochrony użytkownika przed kradzieżą tożsamości w trzeciej generacji procesorów Intel Core vPro zintegrowano technologię Intel Identity Protection z infrastrukturą klucza publicznego (Public Key Infrastructure - PKI). Technologia ta wprowadza do komputera drugą warstwę uwierzytelniania. Teraz witryny internetowe i sieci biznesowe mogą sprawdzać, czy autoryzowany użytkownik loguje się z godnego zaufania komputera dzięki kluczowi prywatnemu, który jest zapisany we wbudowanym oprogramowaniu.

ZTE wprowadza do sprzedaży pierwszy smartfon z procesorem Intela

ZTE GRAND X IN to pierwszy smartfon z systemem Android oparty na procesorze Intel Atom Z246. z technologią Intel Hyper-Threading i modemem Intel XMM 6260 HSPA+. Sztandarowy produkt z nowej serii GRAND firmy ZTE będzie dostępny w Europie od września bieżącego roku. Smartfon oferuje długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym, szybki dostęp do internetu, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,9 cm, 8-megapikselową kamerę oraz takie funkcje multimedialne, jak dźwięk Dolby, rejestrowanie wideo HD oraz HD Voice.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)