CES 2014: Ultra HD 4K i lustrzane wyświetlacze od Toshiby

CES 2014: Ultra HD 4K i lustrzane wyświetlacze od Toshiby
Źródło zdjęć: © WP.PL

13.01.2014 13:17, aktual.: 13.01.2014 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas CES 2014 Toshiba zaprezentowała swoje najnowsze produkty. Pierwszą z zaprezentowanych technologii jest Ultra HD 4K przedstawiona w 105-calowym telewizorze Toshiba z zakrzywionym ekranem o rozdzielczości (5120 x 2160).

Toshiba postanowiła wprowadzić również panel 4. do notebooka, co jest niespotykanym dotąd zabiegiem. Kolejnym wynalazkiem przyszłości firmy Toshiba są wielofunkcyjne lustrzane wyświetlacze, które umożliwiają surfowanie po sieci i wyszukiwanie informacji w każdej przestrzeni domowej takiej jak kuchnia czy salon.

Obraz
© (fot. WP.PL)

Jedną z pokazanych nowości jest Chromebook, czyli notebook z systemem Google Chrome OS. Charakteryzuje się on prostym designem i spełnia oczekiwania osób, które szukają w laptopie zarówno rozwiązań mobilnych jak i możliwości długiej oraz wydajnej pracy. Niestety, kiedy wzięliśmy urządzenie do ręki w oczy raziło bardzo proste, plastikowe wykonanie komputera, które mocno sugerowało niską jakość użytych do produkcji materiałów. Chrombooka Toshiby nie da się także sterować za pomocą dotyku (brak ekranu dotykowego).

Obraz
© (fot. WP.PL)

W tej strefie Toshiba zaprezentowała również swoją rozszerzoną linię tabletów. Były to 8-calowe tablety z systemem operacyjnym 8.1. tablety 7-calowe z systemem Android oraz 10-calowe tablety z funkcją pisma ręcznego, dzięki aplikacji TruNote. W swojej rozbudowanej ofercie Toshiba nie zapomniała również o rozwiązaniach dedykowanych biznesowi. Toshiba Cloud Client Manager (TCCM) to usługa skierowana do przedsiębiorstw, które chcą efektywnie zarządzać swoimi zasobami IT. Oprócz TCCM Toshiba stworzyła również aplikację Toshiba Smart Client Manager (TSCM), która posiada nowo dodane funkcje m.in. opcję szybkiego alarmowania przed awarią dysku twardego.

Ostatnią nowością, jaką Toshiba zaprezentowała na CES’ie jest technologia dekodowania 4K. Rozwiązanie to jest zgodne z HEVC, standardem kompresji video, która w niedalekim czasie będzie wykorzystywana do transmisji telewizyjnych oraz video-streamingu w rozdzielczości 4K.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)