IFA 2012: Trzy nowe kamery Camileo Full HD od Toshiby

IFA 2012: Trzy nowe kamery Camileo Full HD od Toshiby

03.09.2012 15:43, aktual.: 10.12.2012 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach IFA 2012 Toshiba pokazała między innymi trzy najnowsze kamery Camileo: odporną na wstrząsy, wodoodporną BW20, kieszonkową S40 oraz mieszczącą się w dłoni X150 z dziesięciokrotnym zoomem optycznym.

Toshiba Camileo BW20
Camileo BW2. to urządzenie rejestrujące obraz w rozdzielczości Full HD i wykorzystująca 5 Mpx matrycę CMOS wykonaną w technologii BSI. Kamerę zaprojektowano tak, aby sprostała zadaniom związanym z amatorskim uprawianiem sportu. Urządzenie jest odporne na kurz, upadek z 1,5 metra wysokości, czy półgodzinne zanurzenie w wodzie na głębokość do 5 metrów. Obiektyw z 5-ciokrotnym zoomem cyfrowym wyposażno także w elektroniczną stabilizację obrazu. Filmowane sceny są widoczne na antyodblaskowym dotykowym wyświetlaczu o przekątnej 2 cali.. Czułość kamery na poziomie 2 luksów umożliwia nagrywanie materiałów w bardzo ciemnym otoczeniu.

Kieszonkowa Camileo S40
Camileo S40. tak jak poprzedni model rejestruje obraz w rodzielczości 1920 x 180 pikseli i wykorzystuję tę samą, 5 Mpx matrycę. Wyposażono ją także w cyfrową stabilizację obrazu, jednak dotykowy wyświetlacz zwiększono do 3 cali. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom kamera jest wygodna do noszenia w kieszeni. Dołączone do urządzenia oprogramowanie Camileo Uploader Software pozwala na natychmiastowe zamieszczenie wykonanych zdjęć i filmów na platformach internetowych lub portalach społecznościowych. Nasze wspomnienia możemy odtworzyć także na większym ekranie, podłączając kamerę poprzez łącze mini HDMI® czy port microUSB do tabletu, laptopa czy telewizora.

Miniaturowa kamera Camileo X150
Mimo swoich niewielkich rozmiarów Camileo x!5. wyposażono w obiektyw oferujący dziesięciokrotny zoom optyczny. Dodatkową możliwością jest możliwość robienia zdjęć podczas nagrywania filmu. Ponadto, kamerę wyposażono w funkcję śledzenia twarzy i wykrywania uśmiechu. Do dyspozycji otrzymujemy także 3-calowy wyświetlacz LCD w formacie 16:9 i lampę błyskową LED. Tak jak poprzednie kamery, tak i X150 ma 5 Mpx matrycę CMOS i rejestruje obraz w jakości Full HD. Wbudowana w urządzenie plikacja umożliwia natomiast edycję nagranych filmów, wycięcie i zapisanie wybranych kadrów, czy zdobycie dodatkowych umiejętności związanych z robieniem filmów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)