IE8 - pierwsza beta już wkrótce?

IE8 - pierwsza beta już wkrótce?

IE8 - pierwsza beta już wkrótce?
Źródło zdjęć: © Microsoft
20.12.2007 10:00, aktualizacja: 21.12.2007 09:47

Pierwsza "beta" kolejnej wersji przeglądarki Internet Explorer - IE8 - zostanie udostępniona użytkownikom w pierwszej połowie 2008 r. - zapowiadają przedstawiciele Microsoftu. Koncern poinformował również, że IE8 zaliczył już poprawnie test, sprawdzający jego zgodność z najważniejszymi standardami internetowymi. To nowość - do tej pory Microsoft dość swobodnie traktował zalecenia WC3 ( World Wide Web Consortium ).

Pierwsza "beta" kolejnej wersji przeglądarki Internet Explorer - IE8 - zostanie udostępniona użytkownikom w pierwszej połowie 2008 r. - zapowiadają przedstawiciele Microsoftu. Koncern poinformował również, że IE8 zaliczył już poprawnie test, sprawdzający jego zgodność z najważniejszymi standardami internetowymi. To nowość - do tej pory Microsoft dość swobodnie traktował zalecenia W3C ( World Wide Web Consortium ).
Z informacji udostępnionych przez koncern wynika, że IE8 zaliczył test Acid2 ( w serwisie http://Channel9.msdn.com można znaleźć film dokumentujący to wydarzenie ). Przedstawiciele Microsoftu tłumaczą, że fakt, iż wcześniejsze wersje IE nie obsługiwały wszystkich standardów webowych nie wynika z tego, że firma lekceważyła je - to raczej konsekwencja faktu, że Internet Explorer powstał zanim stworzono niektóre standardy ( np. CSS czy RSS ).

Wydaje się, że do wprowadzenia zgodności z najważniejszymi standardami Microsoft został zmuszony z uwagi na rosnącą popularność innych przeglądarek - m.in. Firefoksa oraz Opery - które z obsługą zaleceń WC3 radzą sobie zdecydowanie lepiej.

Przedstawiciele firmy zapowiadają, że podczas prac nad IE8 szczególny nacisk położony zostanie na to, by użytkownicy nowej przeglądarki bez problemów mogli wyświetlać w niej zarówno strony stworzone zgodnie ze standardami, jak i te, których twórcy zlekceważyli część standardów po to, by witryna dobrze wyglądała w starszych wersjach IE.

Microsoft nie podał na razie żadnych szczegółowych informacji na temat IE8 - zapowiedziano jedynie, że wersja beta przeglądarki pojawi się w pierwszej połowie 2008 r. Terminu premiery finalnego wydania przeglądarki nie podano - przedstawiciele zespołu pracującego nad IE8 mówią, że w znacznym stopniu będzie on zależał od wyników testów wersji beta.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)