IE8 RC1 nie dla Windows 7 beta

IE8 RC1 nie dla Windows 7 beta
Źródło zdjęć: © Microsoft

21.01.2009 11:00, aktual.: 21.01.2009 14:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft przygotowuje się do publicznej premiery pierwszego kandydata ( Release Candidate ) do wersji finalnej przeglądarki Internet Explorer 8. Okazuje się, że będą ją mogli zainstalować jedynie użytkownicy Windows XP i Visty. Posiadacze Windows 7 beta 1 będą musieli obejść się smakiem.

Microsoft przygotowuje się do publicznej premiery pierwszego kandydata (Release Candidate) do wersji finalnej przeglądarki Internet Explorer 8. Okazuje się, że będą ją mogli zainstalować jedynie użytkownicy Windows XP i Visty. Posiadacze Windows 7 beta 1 będą musieli obejść się smakiem.

Przeglądarka Internet Explorer 8 beta 1 została udostępniona wszystkim zainteresowanym na początku marca zeszłego roku. Dopiero jednak wraz z drugą betą można z niej było wygodnie korzystać. Teraz gigant z Redmond planuje upublicznić wersję RC IE8, którą już jakiś czas temu otrzymali wybrani partnerzy i testerzy Microsoftu.

Przeglądarka IE8 RC1 powinna zostać wydana lada dzień. Oczywiście ponownie otrzymają ją wszyscy zainteresowani. Jednak pierwszy kandydat do edycji finalnej nie zostanie wydany dla użytkowników Windows 7 beta 1 (jedynie dla Windows XP, Visty oraz Windows Server). Dlaczego? IE8 jest komponentem nowego systemu i Redmond zamierza skupić się jedynie na opiniach powstałych z użytkowania Windows 7 w takiej postaci, jakim jest obecnie. Wymagałoby to zresztą pewnych nakładów pracy, związanych z opracowaniem wersji dla kolejnego systemu.

Przeglądarka Internet Explorer 8 w Windows 7 znana jest z częstego zawieszania się. Microsoft zapewne nie chce (wraz z nową edycją) dokładać problemu testerom, już z i tak nie do końca poprawnie funkcjonującym narzędziem.

Wersja RC1 Internet Explorera 8 będzie ostatnią wersją wydaną publicznie przed premierą finalnej edycji programu, która ma nastąpić wiosną.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)