Internet Explorer w Windows 7 - coś więcej niż IE8 beta 2

Internet Explorer w Windows 7 - coś więcej niż IE8 beta 2
Źródło zdjęć: © Microsoft

12.01.2009 15:31, aktual.: 12.01.2009 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na łamach oficjalnego bloga twórców Internet Explorera zostały opublikowane informacje na temat edycji przeglądarki, która trafiła do systemu Windows 7 beta 1. Wynika z nich jednoznacznie, że mamy do czynienia z czymś więcej niż znaną wcześniej wersją IE8 beta 2.

Twórcy Internet Explorera na łamach swojego bloga poinformowali o tym z jaką wersją Internet Explorera 8 mają do czynienia użytkownicy systemu Windows 7 beta 1. Edycja przeglądarki stanowiąca jeden ze składników nowego systemu Microsoftu to coś więcej niż znana wcześniej odsłona IE8 beta 2. Build oznaczony numerem 8.0.7000.0 jest znacznie bliższy pełnemu wydaniu przeglądarki. Wyeliminowano z niego szereg błędów zgłaszanych przez użytkowników IE8 beta 2. Pojawiły się także nowe funkcje dostępne tylko w systemie Windows 7.
Jedną z nowości jest mechanizm ułatwiający szybkie docieranie do otwartych kart. Po umieszczeniu wskaźnika myszy na ikonie Internet Explorera, widocznej na pasku zadań, prezentowane są miniaturki zawierające podgląd otwartych stron WWW. Wystarczy kliknąć na wybraną miniaturę, aby szybko przejść do interesującej nas witryny.

Kilkając prawym przyciskiem myszy na ikonę przeglądarki widocznej na pasku zadań uzyskamy natomiast dostęp do listy najczęściej odwiedzanych serwisów internetowych. Ułatwia to szybkie dotarcie do często wykorzystywanych stron, nawet jeśli przeglądarka nie jest uruchomiona w danej chwili. W przypadku, gdy jest już otwarta dostęp do takiej samej listy uzyskamy umieszczając wskaźnik myszy nad polem adresowym i przeciągając go w dół.

Wspomnianą wyżej funkcję można obsługiwać, o ile tylko dysponujemy komputerem wyposażonym w ekran dotykowy. Użytkownicy tego typu sprzętu mogą ponadto liczyć na zwiększenie odległości między poszczególnymi pozycjami na liście, co ułatwia dokonanie właściwego wyboru. Do ich dyspozycji oddano także mechanizmy związane z dotykową zmianą powiększenia, przewijaniem zawartości okna przeglądarki oraz otwieraniem stron w nowej karcie.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)