YouTube TV już wkrótce?

YouTube TV już wkrótce?
Źródło zdjęć: © chip.pl

17.10.2011 12:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firmie Google nie udało się przejąć Hulu, mimo szczodrej oferty 4 miliardów dolarów. Ponoć to, co Google chciało w zamian, było „nie do przyjęcia”. Google jednak nie rezygnuje z rynku telewizyjnego.

Obraz
© Google TV odniosło porażkę. Z YouTube TV ma być inaczej (fot. chip.pl)

Google, według niepotwierdzonych informacji, nawiązało współpracę z Warner Bros, FremantleMedia (twórcy „X-Factor”. i „Mam Talent!”) i wieloma innymi wytwórniami, dzięki której pojawią się zupełnie nowe programy telewizyjne kręcone z myślą o portalu YouTube i emitowane w formie linearnej, strumieniowanej.

YouTube to przede wszystkim portal społecznościowy, gdzie to jego użytkownicy odpowiadają za treści na nim umieszczone. Google jednak od dłuższego czasu próbuje wypromować na nim „profesjonalne”. treści. Jak dotąd z powodzeniem zawarł umowy z CBS, MGM, Channel 4, Channel 5, Euronews i STV, które już teraz dostarczają na YouTube swoje produkcje.

Jednak jak dotąd działało to w modelu wideo-na-żądanie: użytkownik wybierał dany klip i go oglądał, niezależnie od tego kiedy był umieszczony. Google chce, dzięki nowym umowom, zapewnić oprócz tego prawdziwe kanały telewizyjne, nadające non-stop swoje treści. Na początek pojawiłoby się 2. programów, a umowa, jeśli dojdzie do skutku, ma ponoć mieć wartość 150 milionów dolarów. Programy pochodziłyby zarówno z tradycyjnej telewizji, jak i byłyby kręcone specjalnie na potrzeby internetu, również z udziałem profesjonalistów i gwiazd.

Jeżeli powyższe informacje są prawdziwe, premiera YouTube TV miałaby nastąpić na początku przyszłego roku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Żeby dostać pracę w Google, stał się gwiazdą"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)