Hybrydowa nVidia w notebookach Siemens i BenQ

Hybrydowa nVidia w notebookach Siemens i BenQ

Hybrydowa nVidia w notebookach Siemens i BenQ
Źródło zdjęć: © nvidia
14.09.2008 13:30, aktualizacja: 15.09.2008 09:21

Siemens i BenQ zapowiedzieli nowe notebooki, w których będą zamontowane karty graficzne nVidii pozwalające na przełączanie się pomiędzy trybem 2D i 3D bez konieczności ponownego uruchamiania komputera. Pozwoliłoby to na oszczędzanie energii przy pracy z programami niewymagającymi dużej mocy obliczeniowej ze strony karty graficznej.

Oba tryby będą miały oddzielne chipy odpowiedzialne za ich obsługę. Zintegrowana grafika w procesorach Intel Centrino 2 będzie obsługiwać tryb 2D, natomiast kość nVidii, tryb 3D. Dzięki temu użytkownik będzie mógł przełączać się dynamicznie pomiędzy obydwoma trybami w zależności od tego, z jakich aplikacji będzie w danej chwili korzystać. Do obsługi przeglądarki czy poczty elektronicznej nie jest potrzebna duża moc obliczeniowa, więc zmiana trybu pozwoli na dłuższą pracę na baterii.

Stworzenie hybrydowej karty graficznej wymagało ścisłej współpracy pomiędzy producentem procesorów (Intel), kart graficznych (nVidia) oraz producentami komputerów. Jednak według przedstawiciela nVidii, odpowiedzialnego za dział notebooków, osiągnięte efekty były warte takiej współpracy. Od tej chwili użytkownicy mogą spodziewać się nowego podejścia do produkcji notebooków, która wyeliminuje potrzebę pójścia na kompromis pomiędzy długością działania na baterii, a wydajnością aplikacji wykorzystujących skomplikowaną grafikę.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)