Toshiba: HD DVD we wszystkich notebookach

Toshiba: HD DVD we wszystkich notebookach

Toshiba: HD DVD we wszystkich notebookach
06.06.2007 14:00, aktualizacja: 06.06.2007 15:03

Koncern Toshiba zamierza od przyszłego roku oferować możliwość wyposażenia w napęd HD DVD wszystkich sprzedawanych przez firmę komputerów przenośnych - poinformował Hisatsugu Nonaka, wiceprezes japońskiej firmy. "Klienci oczekują tego od nas - oni chcą oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości na urządzeniach przenośnych" - tłumaczył Nonaka.

Przedstawiciel Toshiby stwierdził, iż decyzja ta może w znaczący sposób przyczynić się do popularyzowania nowego formatu - przypomniał, iż podobną strategię wybrał koncern Sony, który standardowo montuje czytnik Blu-ray w konsoli PlayStation 3.

Toshiba sprzedała w 2006 r. ponad 9,2 mln komputerów przenośnych - gdyby więc w 2008 r. choć cześć klientów nabyła komputery Toshiby z napędami HD DVD, znacząco zwiększyły by to udział w rynku nowego formatu. Oczywiście, wyposażenie notebooków w czytniki nowego formatu spowoduje podniesienie ich ceny.

Hisatsugu Nonaka poinformował również, że w ofercie Toshiby pojawią się już wkrótce ( za dwa tygodnie ) komputery przenośne wyposażone w dyski SSD, oparte na pamięciach flash. Szczegółowych informacji na temat tych urządzeń na razie nie podano - wiadomo jedynie, że pierwsze modele kosztowały będą ok. 3,3 tys. USD.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)