Problemy z dyskami SSD w notebookach Della? Firma dementuje

Problemy z dyskami SSD w notebookach Della? Firma dementuje

Problemy z dyskami SSD w notebookach Della? Firma dementuje
Źródło zdjęć: © Mtron
21.03.2008 14:00, aktualizacja: 21.03.2008 14:44

Amerykański koncern zdementował informacje zawarte w raporcie firmy analitycznej Avian Securities, dotyczące rzekomych problemów z dyskami SSD w notebookach. Zdaniem analityków tego ośrodka 20-30 % notebooków Della wyposażonych w takie dyski było zwracanych do producenta z powodu niezadowalającej wydajności i awarii napędów.

O raporcie Avian securities informowaliśmy dwa dni temu w tekście {{a:HTTP://www.pcworld.pl/news/144264.html}}Dyski SSD - awaryjne i wolne?{{/a}. Badanie dotyczyło "jednego z dużych światowych koncernów" - jak się okazało, chodziło o Della. Z przygotowanych przez firmę statystyk wynikało, że pomiędzy 10 a 20 % komputerów z dyskami SSD zostało w ostatnim czasie zwróconych do serwisu z powodu uszkodzeń. Dalsze 10% zostało zwrócone, ponieważ klienci nie odnotowali zapowiadanego zwiększenia wydajności ich komputerów - dlatego stwierdzili, że nie chcą dopłacać za zbędny im gadżet.

Przedstawiciel Della, Lionel Menchaca, na łamach firmowego {{a:HTTP://direct2dell.com/one2one/archive/2008/03/19/Recent-Opinion-on-SSD-Failure-Rates-Fails-to-Include-the-Facts.aspx}}bloga{{/as}} ustosunkował się do tych doniesień.

Przekonuje on, iż wnioski zamieszczone w raporcie, a dotyczące wspomnianego wysokiego odsetka zwrotów, nie tylko nie mają pokrycia w rzeczywistości, ale są wręcz nieprawdziwe. Menchaca pisze także, iż żaden przedstawiciel Avian nie skontaktował się z Dellem przed publikacją analizy. Menchaca powołuje się także na wyniki wewnętrznych testów przeprowadzonych przez koncern, które dowiodły, że wydajność dysków flash jest "porównywalna lub wyższa" od wydajności klasycznych napędów HDD, zaś odsetek zwrotów sprzętu wykorzystującego tę technologię nie przekracza oczekiwań.

Dyski SSD, jako pozbawione ruchomych części, zyskują coraz większe uznanie użytkowników ceniących szybki czas uzyskiwania dostępu do danych, cichsze działanie i mniejsze zużycie energii. Producenci zapowiadają premiery coraz pojemniejszych dysków wykonanych w tej technologii ( Intel potwierdził ostatnio plany wprowadzenia serii dysków flash 160 GB dla notebooków ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)