Tablet z Androidem wyposażony w Nvidia Ion i ARM A9

Tablet z Androidem wyposażony w Nvidia Ion i ARM A9

Tablet z Androidem wyposażony w Nvidia Ion i ARM A9
Źródło zdjęć: © Google
21.05.2010 15:57

Na zorganizowanych przez Google'a targach technicznych I/O 2010 Nvidia pokazała tablet z systemem Android 2.1, który ma stanowić konkurencję dla apple'owskiego iPada. Dysponuje on 8,9-calowym ekranem (1024×600) z szerokim marginesem i nie ma klawiatury.

Wyposażenie sprzętowe to własnościowy układ Tegra 2. czyli dwurdzeniowy procesor ARM z zegarem 1 GHz (na bazie Cortex A9) oraz 1 GB pamięci RAM i zintegrowana jednostka graficzna, która powinna wystarczyć do obsługi wideo 1080p. Prototyp jest stosunkowo masywny, ma bowiem centymetr grubości. Dysponuje wbudowaną kamerą internetową, mikrofonem, gniazdem kart MicroSD i dwoma złączami USB.

Niestety, nie udało się zdobyć informacji na temat daty rozpoczęcia sprzedaży urządzenia i (przynajmniej szacunkowej) ceny. W blogach technicznych Netbooknews.com i Gizmodo zaprezentowano tylko obsługę dwóch gier (są tam także zdjęcia i materiał wideo), na podstawie których trudno jest cokolwiek powiedzieć na temat interfejsu użytkownika. A to właśnie on decyduje o wartości tabletu, a nie możliwość łatwego przystosowania Androida do większej rozdzielczości ekranu.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)