CeBIT 2010: Nowy standard dźwięku w notebookach

CeBIT 2010: Nowy standard dźwięku w notebookach

04.03.2010 11:56, aktual.: 04.03.2010 12:12

Media rozrywkowe coraz bardziej dostosowują się do różnorodnego gustu użytkowników. Notebooki odgrywają tu coraz ważniejszą rolę, stając się centrami multimedialnymi, dzięki którym ludzie mogą oglądać filmy, słuchać muzyki i grać. Największym problemem było zapotrzebowanie na wysokiej jakości multimedia w notebookach - coś, co do tej pory było bardzo trudno osiągalne.

Grafika w komputerach osobistych była zawsze intensywnie rozwijana, natomiast dźwięk zawsze traktowany był drugorzędnie. Użytkownicy musieli zadowalać się niskiej jakości dźwiękiem dochodzącym jakby z puszki, który nie dorównywał grafice. Firma ASUS postanowiła to zmienić opracowując technologię SonicMaster - nowy standard dla notebooków.

SonicMaster, efekt współpracy firm ASUS i Bang & Olufsen ICEpower, zupełnie zmienia definicję dźwięku w notebookach. Debiutuje w nowej serii notebooków N firmy ASUS. Notebooki z serii NX wyposażone są system SonicMaster z ulepszonymi funkcjami.

Obraz
© Asus NX90 (fot. Asus)

Na SonicMaster składa się połączenie urządzeń i oprogramowania: powiększone komory rezonujące, specjalnie umieszczone głośniki eliminujące wibracje i zakłócenia, oraz oprogramowanie, które zwiększa finezję dźwięku, zapewniając czysty głos i elementy dźwięku przestrzennego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)