Huawei zbanowany w Australii

Huawei zbanowany w Australii

Huawei zbanowany w Australii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.10.2013 15:45

Nowo wybrany konserwatywny rząd Australii utrzymał zakaz startowania chińskiego Huaweia w wartym 38 mld dolarów przetargu na budowę krajowej sieci telekomunikacyjnej.

Prokurator generalny George Brandis powiedział, że po wnikliwym ponownym rozpatrzeniu postanowiono nie zmieniać polityki poprzedniego rządu. Powołał się przy tym na nowe informacje z australijskich agencji bezpieczeństwa narodowego.

To już kolejna tego typu decyzja na świecie. W USA agencje rządowe nawołują do zakończenia współpracy z Huaweiem, określając chiński koncern jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Z kolei brytyjski rząd poinformował w lipcu, że bada rolę Huaweia w brytyjskim rynku telekomunikacyjnym i planuje kontrolę w centrum informatycznym chińskiej firmy, działającym w południowej Anglii.

Huawei współpracuje ze wszystkimi największymi spółkami telekomunikacyjnymi w ponad 100 krajach. Z rozwiązań firmy korzystają m.in. British Telecom, Vodafone, France Telecom/Orange, Deutsche Telekom, Telefonica O2, China Telecom, China Mobile, Telecom Italia, China Unicom oraz KPN. Jest firmą globalną, operującą w 140 krajach, zatrudniającą ponad 150 tysięcy pracowników, z czego aż 46 proc. pracuje w 16 centrach badawczo-rozwojowych. Firma dba o rozwój nowych technologii - 13 proc. rocznego dochodu jest inwestowane w badania i rozwój.

W Polsce Huawei działa od 200. roku, zatrudniając obecnie około 500 pracowników. Od 2008 roku Warszawa jest centralą firmy na region Europy Środkowo-Wschodniej i Skandynawii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)