Red Hat pozwał Szwajcarię

Red Hat pozwał Szwajcarię

26.05.2009 23:00, aktual.: 27.05.2009 10:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Producent Red Hat Linuksa oskarżył szwajcarski rząd o to, że w administracji publicznej wykorzystywane są rozwiązania Microsoftu bez dochowania procedur przetargowych.

Pozew, skierowany do szwajcarskiego sądu federalnego, jest reakcją na kontrakt zawarty między Szwajcarskim Federalnym Urzędem Budownictwa i Logistyki a koncernem Microsoft. Red Hat dowodzi, że trzyletnia umowa pomiędzy tymi podmiotami na dostarczenie przez Redmond stacji roboczych, oprogramowania oraz zapewnienie wsparcia technicznego, chociaż jest warta ponad 2. mln. euro, została zawarta bez przetargu. Do pozwu dołączyło 17 innych spółek.
Urząd argumentuje, że dla rozwiązań Microsoftu po prostu nie było alternatywy. Nie są to jednak argumenty przekonujące, gdyż kilka szwajcarskich urzędów federalnych korzysta z technologii alternatywnych. Mowa m.in. o Federalnej Agencji Informatyki i Telekomunikacji oraz o Federalnym Instytucie Własności Intelektualnej, gdzie rozwiązania dostarczone przez Red Hat są stosowane z powodzeniem.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)