HTC Titan i HTC Radar - nowe smartfony

HTC Titan i HTC Radar - nowe smartfony

HTC Titan i HTC Radar - nowe smartfony
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
02.09.2011 13:31, aktualizacja: 28.12.2011 12:36

HTC podczas spotkań z konsumentami w Londynie, Paryżu, Madrycie i Berlinie zaprezentowało nowe smartfony z systemem Windows Phone – HTC Titan i HTC Radar. HTC Titan to największy smartfon w ofercie HTC: posiada ekran o przekątnej 4,7 cala i został umieszczony w ultrapłaskiej, aluminiowej obudowie o grubości 9,9 milimetra.

Zarówno HTC Titan, jak i Radar zostały wyposażone w fizyczny przycisk aparatu fotograficznego, umożliwiający robienie zdjęć, bez konieczności odblokowywania telefonu. Obiektyw o przesłonie f/2.2 i podświetlany od tyłu czujnik zapewniają możliwość fotografowania w warunkach słabego oświetlenia. Posiada on szerokokątny obiektyw o ogniskowej 28mm oraz funkcję zdjęć panoramicznych. Oba smartfony mogą zapisywać wideo w jakości HD (720p). Funkcja HTC Photo Enhancer pozwala korygować zdjęcia i wysyłać je na Facebooka oraz oznaczać znajomych dzięki automatycznej detekcji twarzy wbudowanej w Windows Phone.

HTC Titan

Smartfon został wyposażony w duży ekran Super LCD o przekątnej 4,7 cala, tylną kamerę o rozdzielczości 8 megapikseli i przednią o rozdzielczości 1,3 megapiksela, służącą do wideorozmów. Zaokrąglona obudowa HTC Titan, wykonana ze szczotkowanego aluminium, świetnie leży w dłoni, jednocześnie charakteryzuje się dobrą jakością wykonania i wysokiej klasy wzornictwem.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

HTC Titan pełni również funkcję idealnego przenośnego biura umożliwiając wykonywanie kilku zadań na raz. Duży ekran i dołączony pakiet Microsoft Office Mobile pozwalają użytkownikowi smartfona na szybkie i bezproblemowe tworzenie, edytowanie dokumentów i współpracę z innymi osobami. Zaawansowane funkcje poczty elektronicznej, jak np. łączone skrzynki odbiorcze, ułatwiają zarządzanie wieloma kontami pocztowymi, umożliwiają synchronizację listy zadań do wykonania i kalendarzy, a także grupowanie kontaktów w celu uproszczenia i przyśpieszenia komunikacji. Smartfon umożliwia też przechowywanie notatek w ‘chmurze’. z wykorzystaniem Microsoft OneNote. Duża wirtualna klawiatura, dostępna na czułym ekranie dotykowym, czyni pisanie prostym i szybkim.

HTC Radar

HTC Radar posiada obudowę wykonaną z jednego bloku aluminium. Nowy Hub Kontakty systemu Windows Phone prezentuje najważniejsze informacje od znajomych pokazując całą historię komunikacji z każdą osobą oraz najnowsze wpisy serwisów społecznościowych i zdjęcia. Użytkownik może w czasie jednej konwersacji skorzystać z wiadomości tekstowych, komunikatora Facebook lub Windows Live Messenger, bez konieczności przełączania aplikacji. Może też rozmawiać korzystając z wideorozmowy zapewniającej widzenie partnera na 3,8-calowym ekranie.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

HTC Titan i HTC Radar zawierają aplikację HTC Watch umożliwiającą pobieranie w prosty sposób najnowszych filmów oraz programów telewizyjnych i oglądanie ich w telefonie. Dzięki obsłudze wirtualnych efektów 5.1 surround, smartfony nadają się do korzystania z serwisu Zune. Wsparcie HTML5 sprawia, że przeglądanie stron internetowych odbywa się szybko i płynnie. Serwis Xbox Live zapewnia dobrą ofertę rozrywki na przenośne urządzenia oferując duży wybór gier przygotowanych dla Windows Phone. Oferuje też funkcje, takie jak rankingi graczy i listy dokonań (Leaderboards, Achievement) współdzielone z przyjaciółmi i innymi graczami społeczności Xbox Live.

HTC Titan i HTC Radar będą dostępne na świecie od października 2011.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)