HD DVD - Toshiba się podda i przejdzie na BlueRay?

HD DVD - Toshiba się podda i przejdzie na BlueRay?

HD DVD - Toshiba się podda i przejdzie na BlueRay?
19.02.2008 13:00

Przedstawiciele Toshiby stwierdzili, że "uważnie przyglądają się zmianom na rynku" oraz że prawdą jest, iż decyzja koncernu Warner Brothers [o wycofaniu się ze wspierania HD DVD - red.] spowodowała w styczniu spadek sprzedaży preferowanych przez japońską firmę nośników. Koncern na razie nie potwierdza więc informacji o wstrzymaniu produkcji odtwarzaczy i nagrywarek HD DVD.

Jednak z wypowiedzi jego przedstawicieli wynika, że wszystko jest możliwe. Toshiba na poddaniu się w walce o format optyczny nowej generacji może stracić dziesiątki miliardów jenów. Decyzja taka może być jednak opłacalna. Inwestorzy uważają bowiem, że byłaby to dobra decyzja - prasowe informacje o tym, jakoby firma zrezygnowała z HD DVD spowodowała, że akcje Toshiby zyskały na wartości 6 procent.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu opublikowany został raport, z którego wynika, że liczba sprzedanych na Starym Kontynencie filmów na płytach Blu-ray zbliża się do 2,4 mln. Oznacza to, że format ten zdobył blisko 80% europejskiego rynku nośników HD ( podobnie jest w USA ). Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Blu-ray rządzi w Europie" - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/news.asp?id=140612.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)