Toshiba zarobiła na... porzuceniu HD DVD?

Toshiba zarobiła na... porzuceniu HD DVD?

Toshiba zarobiła na... porzuceniu HD DVD?
24.02.2008 19:00, aktualizacja: 25.02.2008 09:26

Na portalu Slashdot.org - znanym raczej z obiektywnego przedstawiania faktów - pojawiła się informacja z gatunku teorii spiskowych. Zdaniem redaktora TripleP, Toshiba może mieć całkiem wymierne korzyści z porzucenia HD DVD.

Należy przypomnieć, że Toshiba całkowicie zrezygnowała z produkcji HD DVD, gdy kolejne wytwórnie i sklepy wycofały się z wspierania tego formatu na rzecz Blu-ray ( "Toshiba porzuca HD DVD - koniec wojny formatów - http://www.pcworld.pl/news/140658.html" ).

Sam format Blu-ray uznawany jest za piracki - http://bigo.pcworld.pl/news/141316.html, ale wielu użytkowników cieszy się, że wojna wreszcie dobiegła końca. Analitycy sugerują jednak, że to zaledwie pierwsza jaskółka, która nie czyni jeszcze "wiosny-Full-HD". Sądząc po czasie, jaki na rynku przeżył standard VHS, specjaliści prorokują, że DVD zacznie tracić popularność dopiero za 5-6 lat.

Teorie spiskowe

TripleP tymczasem sugeruje, że porzucenie HD DVD mogło się Toshibie opłacić. Dzięki temu ruchowi korporacja uzyskała znacznie korzystniejszą cenę zakupu fabryki - http://www.pcworld.pl/news/124018/100.html produkującej procesor Cell - zapłaci za nią zaledwie 835 milionów dolarów. Oczywiście układ stanowi serce konsoli PlayStation 3, więc Toshiba ma zapewniony zbyt na CPU przez wiele nadchodzących lat.

Sony tymczasem - zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami - chce się skupić na produkcji matryc do aparatów cyfrowych.

Warto zajrzeć: "Toshiba Paid Off To Drop HD-DVD? - http://slashdot.org/articles/08/02/23/139228.shtml" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)