Napędy HD DVD wkrótce w sklepach?

Napędy HD DVD wkrótce w sklepach?

Napędy HD DVD wkrótce w sklepach?
13.12.2007 12:30, aktualizacja: 13.01.2008 21:50

Jeden z głównych promotorów standardu HD DVD - japoński koncern Toshiba - zapowiedział, że w przyszłym roku na rynku pojawią się nowe "pecetowe" napędy i nagrywarki HD DVD sygnowane jego logo.

Toshiba sprzedawała do tej pory tylko jeden napęd HD DVD przeznaczony do montażu w komputerze stacjonarnym ( trafił on na rynek pod koniec 2006 r. i był nieprzyzwoicie wręcz drogi ). Przedstawiciele firmy tłumaczą, że do tej pory skupiali się raczej na rynku OEM - tzn. czytniki i nagrywarki HD DVD Toshiby montowane były jedynie w gotowych zestawach komputerowych oraz notebookach ( m.in. z serii Quosmio ).

Teraz szefowie Toshiby doszli jednak do wniosku, że skoro firmy wspierające konkurencyjny format - Blu-ray - od kilku miesięcy regularnie wprowadzają na rynek nowe napędy obsługujące ten standard ( przoduje w tym Sony ), to należy odpowiednio na to zareagować. Stąd decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży nowych napędów HD DVD, które będzie można kupić i zamontować we własnym "pececie".

Nie bez znaczenia jest także fakt, że dzięki serii redukcji cen stacjonarnych odtwarzaczy HD DVD w urządzenia takie zaopatrzyła się już całkiem spora grupa konsumentów ( przede wszystkim w USA i Japonii ) - Toshiba liczy, że osoby takie mogą być zainteresowane zakupieniem również "pecetowej" nagrywarki obsługującej ten format.

Na razie wiadomo tylko, że urządzenia takie trafią na rynek w pierwszej połowie przyszłego roku - ich specyfikacji ani planowanych cen na razie nie podano.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)