Toshiba RD-A301: nagrywa HD na DVD

Toshiba RD‑A301: nagrywa HD na DVD

Toshiba RD-A301: nagrywa HD na DVD
Źródło zdjęć: © Toshiba
02.11.2007 09:30, aktualizacja: 02.11.2007 10:00

W ofercie firmy Toshiba pojawiła się nowa stacjonarna nagrywarka płyt HD DVD - model Vardia RD-A301. Urządzenie to potrafi m.in. nagrywać materiały w wysokiej rozdzielczości na standardowe płyty DVD, a także konwertować "w locie" materiał MPEG2 do formatu MPEG4.

Dzięki opcji konwertowania programów nadawanych w HD do MPEG4 nowa nagrywarka może zmagazynować znacznie więcej materiału w wysokiej rozdzielczości niż starsze modele. Wyposażono ją w dysk o pojemności 300 GB - może on zmagazynować 39 godzin filmów w MPEG2 i aż 159 godzin w MPEG4.

Ciekawostką jest również funkcja HD Rec - dzięki niej materiał HD może być zapisywany na zwykłych nośnikach DVD. Standardowa płyta o pojemności 4,7 GB może zmagazynować do 2 godzin wideo HD w MPEG4. Przedstawiciele Toshiby tłumaczą, iż dzięki takiemu rozwiązaniu osoby, które chcą archiwizować materiały HD, nie muszą kupować dość drogich i nie wszędzie jeszcze dostępnych krążków HD DVD. Jedyne ograniczenie polega na tym, iż model Vardia RD-A301 jest na razie jedynym urządzenie odczytującym standard HD Rec - oznacza to, że posiadacze starszych odtwarzaczy HD DVD i DVD nie będą w stanie odtworzyć w nich takich płyt. Toshiba zapowiada jednak, że jej następne odtwarzacze HD DVD będą już obsługiwały ten format.

Nowa nagrywarka ma dwa tunery cyfrowe - dzięki temu możliwe jest nagrywanie 2 programów jednocześnie. Urządzenie trafi na rynek w połowie grudnia. Początkowo będzie dostępne jedynie w Japonii, w cenie ok. 880 USD. W zestawie z nagrywarką klient otrzyma po pięć czystych płyt HD DVD-R i DVD, a także film "Transformers" na HD DVD.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)