Harry Potter: Wizards Unite ruszy lada moment. Jak zacząć grać?

Harry Potter: Wizards Unite ruszy lada moment. Jak zacząć grać?

Harry Potter: Wizards Unite ruszy lada moment. Jak zacząć grać?
Źródło zdjęć: © Niantic Inc.
21.06.2019 18:49

W Polsce lada moment będziemy mogli zagrać w Harry Potter: Wizards Unite. To produkcja studia, które stworzyło Pokemon Go. Czy gra Harry Potter: Wizards Unite będzie takim samym hitem?

Grę Harry Potter: Wizards Unite będziesz mógł ściągnąć na swój smartfon wieczorem 21 czerwca. Po krótkich przygotowaniach możesz ruszyć w świat. Podobnie jak Pokemon Go, a wcześniej w Ingress, wykorzystuje ona spacery po realnym świecie do prowadzenia rozgrywki w rzeczywistości rozszerzonej.

Na mapie swojego osiedla możesz znaleźć ślady magii, spotkać magiczne postacie i znaleźć magiczne przedmioty – wszystko to zobaczysz na ekranie swojego smartfona. Jeśli skorzystasz z trybu rzeczywistości rozszerzonej, postacie pojawią się w realnym otoczeniu, filmowanym przez kamerę twojego smartfona.

O co chodzi w Harry Potter: Wizards Unite?

Gra zaczyna się tuż po ogromnej katastrofie. Do świata mugoli (osób bez magicznych talentów, czyli nas) przedostały się magiczne artefakty, stworzenia, postaci, a nawet wspomnienia. Zadaniem czarodziejów i czarownic ze smartfonami jest uporządkowanie tego bałaganu, co nie będzie wcale łatwe. Razem z towarzyszami z całego świata będziesz przywracać porządek i rozwiązywać tajemnicę katastrofy.

Będziesz więc chodzić i podobnie jak w Pokemon Go i Ingressie znajdować różne obiekty, istotne dla postępu w grze.

Obraz

Jak zacząć grać w Harry Potter: Wizards Unite?

Do gry możesz się zalogować kontem Google lub Facebookiem. Po utworzeniu konta trzeba wybrać podstawowe informacje o swojej postaci. Na początek musisz wybrać dla czarodzieja nazwisko.

W kolejnych krokach poznasz historię katastrofy i nauczysz się rzucać pierwsze zaklęcie. Obok ciebie pojawi się uwięziony Hagrid, którego musisz uwolnić wykonując gest w kształcie litery Z. To twoje pierwsze zaklęcie.

Hagrid należy oczywiście do świata magicznego. Co prawda nie ukończył nauk w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, ale jego miejsce jest w świecie magii. Jeśli dobrze znasz książkę, zauważysz tu pewne uproszczenie teleportacji. Według książek teleportowanie kogoś jest możliwe tylko jeśli czarodziej weźmie kogoś pod ramię. W grze Hagrid po prostu wraca na miejsce.

Obraz

Jesteś gotowy do gry! Reszty nauczysz się w terenie, a jest czego się uczyć. Od 3. poziomu będziesz mógł brać udział w dodatkowych zadaniach SOS (Siły Obrony Sekretu), od 4. poziomu będziesz mógł robić własne eliksiry. Czekają na ciebie też misje specjalne wydarzenia czasowe i wiele innych atrakcji.

Kim jestem w Harry Potter: Wizards Unite?

Poza tym, że jesteś czarodziejem, możesz być kim chcesz. Po założeniu konta możesz wybrać dla siebie także awatar i przypisać się do domu Hogwartu. Do wyboru mamy 4, odzwierciedlające różne style gry, ale nie są bezpośrednio przeniesione z książki. Wybrałam Ravenclaw, w grze skupiający osoby inteligentne. Nie ma tu jednak mowy o tym, że jego członkowie to zarozumiałe bufony.

W miarę postępu w grze będziesz mógł również wybrać dla siebie tytuł (na start jest dostępny tylko "Zwolennik Międzynarodowego Kodeksu Tajności"). Tytuły zdobędziesz razem z osiągnięciami.

Obraz

Po 6 poziomie dostępna będzie także profesja, a w raz z nią zdolności do rozwinięcia, co wprowadza element RPG do gry.

Jak zaprosić znajomych do Harry Potter: Wizards Unite?

Harry Potter: Wizards Unite zachęca do gry w większym gronie. By zaprosić znajomych do wspólnej gry, musisz udostępnić swój identyfikator. Możesz wysłać ten numer przez komunikator lub dać znajomemu do przepisania.

Obraz

Co ważne, gra dba o prywatność i nie musisz swoim znajomym pokazywać nawet swojej różdżki, nie mówiąc już o nazwisku czy mieście, w którym grasz. Otrzymane zaproszenia musisz zatwierdzić, zanim inny gracz zostanie dodany do grona twoich znajomych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)