"Conan Unconquered" – data premiery i cena. Ciekawa strategia tylko na PC

"Conan Unconquered" – data premiery i cena. Ciekawa strategia tylko na PC

"Conan Unconquered" – data premiery i cena. Ciekawa strategia tylko na PC
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Piotr Urbaniak
29.03.2019 15:13

Ktoś mówił, że ekskluzywne gry AAA są zarezerwowane dla konsol? Bynajmniej – oto wielkimi krokami zbliża się "Conan Unconquered", przewidziana wyłącznie na PC strategia od twórców kultowego "Command & Conquer", Petroglyph. Autorzy ujawnili właśnie kilka szczegółów, w tym datę premiery i cenę.

Jak wynika z informacji zamieszczonych przez twórców na platfornie Steam, "Conan Unconquered" zadebiutuje 30 maja 2019 r. Wyłącznie na komputerach osobistych. Przy czym zamówienia przedpremierowe można składać już teraz.

Tytuł dostępny jest w dwóch wersjach, standardowej oraz Deluxe. Pierwsza zawiera samą grę i kosztuje 108 zł, druga zaś jest dodatkowo wzbogacona o dwa ekskluzywne oddziały bohaterów, Kalanthes i King Conan, a także soundtrack w wersji cyfrowej i ebook autorstwa Scotta Odena. Jej cena wynosi 143 zł.

Twórcy zadbali o polską lokalizację, aczkolwiek wyłącznie w stylu kinowym. Spolszczony zostanie interfejs i napisy. Lektora, ani tym bardziej dubbingu nie przewidziano.

Strategia w uniwersum Conana Barbarzyńcy

"Conan Unconquered", nieco w analogii do tytułu, jest grą strategiczną czasu rzeczywistego (RTS) z akcją osadzoną w uniwersum Conana Barbarzyńcy. Główna mechanika zabawy ma polegać na obronie bazy-twierdzy i zarządzaniu zasobami. Czyli podobnie, co w przypadku lwiej części innych RTS-ów.

Niemniej producent chwali się szczyptą innowacji. Po pierwsze, w grze pojawi się tryb współpracy dla dwóch graczy, którzy podzielą zadania w obrębie jednej twierdzy. Idąc dalej, mapy mają być generowane losowo, co każdorazowo zmusi do ich eksploracji i poszukiwania poukrywanych artefaktów. Wreszcie, autorzy obiecują tzw. aktywną pauzę, pozwalającą zatrzymać akcję w celu bardziej przemyślanego wydania poleceń.

Powtórzmy, premiera za dwa miesiące. Tylko na PC.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)