"Harry Potter Wizards Unite" już do pobrania. Wszystko, co musisz wiedzieć o grze [Poradnik]

"Harry Potter Wizards Unite" już do pobrania. Wszystko, co musisz wiedzieć o grze [Poradnik]

"Harry Potter Wizards Unite" już do pobrania. Wszystko, co musisz wiedzieć o grze [Poradnik]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.06.2019 11:15, aktualizacja: 24.06.2019 12:16

Możemy już pobrać "Harry Potter Wizards Unite" – nową grę od twórców "Pokemon Go". Jeżeli chcecie spróbować swoich sił w wirtualnej szkole magii, podpowiadamy, co warto wiedzieć i jak zacząć swoją przygodę z "Harry Potter Wizards Unite".

Podobnie jak "Pokemon Go" "Harry Potter Wizards Unite" wykorzystuje spacery po realnym świecie do prowadzenia rozgrywki w rzeczywistości rozszerzonej. W najbliżej okolicy możemy znaleźć ślady magii, spotkać magiczne postacie i znaleźć magiczne przedmioty z pomocą smartfona. Jeśli skorzystamy z trybu rzeczywistości rozszerzonej, postacie pojawią się w realnym otoczeniu, filmowanym przez kamerę smartfona.

Harry Potter Wizards Unite – jak zacząć?

Jak zacząć swoją zabawę z "Harry Potter Wizards Unite"? Wystarczy pobrać grę ze sklepu Google lub Apple na swój smartfon. Następnie, po uruchomieniu przechodzimy do tworzenia postaci, w tym wyboru Domu, do którego będzie należeć nasz czarodziej.
Wraz ze wzrostem poziomów czekają na nas nowe zadania i specjalne wydarzenia w grze. Nauczymy się m.in. rzucania zaklęć za pomocą gestów, musimy również pomóc magicznym stworzeniom powrócić do świata czarodziejów. Nasze pierwsze wrażenia opisaliśmy bardziej szczegółowo tutaj.

Obraz
© WP.PL | Anna Rymsza

Harry Potter Wizards Unite – najważniejsze informacje

Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje, które pomogą wam stawiać pierwsze kroki w grze "Harry Potter Wizards Unite".

  • Pierwsze logowanie – po uruchomieniu gry musimy zalogować się kontem Google lub Facebook i zaakceptować warunki korzystania z usługi. Grę zaczynamy od stworzenia postaci i samouczka, który przeprowadzi nas przez najważniejsze aspekty rozgrywki – rzucanie zaklęć, zwracanie Zgub do świata czarodziejów.
  • Identyfikator Ministralny – tutaj możemy ustawić imię i nazwisko naszego czarodzieja, zmienić parametry różdżki, zdobyte tytuły i przejrzeć oznaki, jakie uzyskaliśmy za osiągnięcia w grze.
  • Profesje w "Harry Potter Wizards Unite" – od 6 poziomu możemy wybrać jedną z trzech profesji, w jakiej będzie rozwijał się nasz czarodziej. Do wyboru jest: Auror – specjalista od walki, Magizoolog – czarodziej wsparcia oraz Profesor – specjalista od zaklęć. Każda profesja ma własne drzewko umiejętności.
Obraz
© WP.PL | Anna Rymsza
  • Rzucanie zaklęć – w momencie, gdy w grze znajdziemy Zgubę, będziemy musieli rzucić odpowiednie zaklęcie, dzięki któremu odeślemy magiczny przedmiot do świata czarodziejów. W tym celu musimy powtórzyć na ekranie smartfona gest będący odpowiednim znakiem wyświetlanym na ekranie. Znaki te nazywane są Glyphami.
  • Walki i twierdze – w grze czekają na nas również wyzwania o najwyższym poziomie trudności. Decydując się na wejście do twierdzy będziemy musieli mieć na uwadze, że czekają tam na nas potężni przeciwnicy, ale również najpotężniejsze Zguby do zwrócenia. Cieplarnie – to miejsca, w których możemy uprawiać zioła – niezbędne składniki eliksirów. Eliksiry z kolei zapewniają postaci wzmocnienia, które będą przydatne podczas najtrudniejszych starć.
  • Współpraca w "Harry Potter Wizards Unite" - gra zachęca do współpracy, a kiedy gramy ze znajomymi nasz czarodziej rozwija się szybciej, a przechodzenie kolejnych misji jest łatwiejsze.

"Harry Potter Wizards Unite" a "Pokemon Go"

Czy "Harry Potter Wizards Unite" powtórzy sukces "Pokemon Go"? Na pewno nie będzie to łatwe, ale uniwersum stworzone przez J.K. Rowling wciąż ma wielu fanów. Mimo tego, że przygody Harrego Pottera mamy już za sobą, to "Harry Potter Wizards Unite" pozwoli w zupełnie nowy sposób spróbować swoich sił w magii i na nowo zanurzyć się w tym niezwykłym świecie. Będziemy testować grę i dzielić się z wami naszymi wrażeniami po dłużej rozgrywce, ale zachęcamy was również do dzielenia się opiniami. Czy udało się rozegrać pierwsze magiczne pojedynki w "Harry Potter Wizards Unite"?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)