Google: Chrome OS oznacza koniec wirusów

Google: Chrome OS oznacza koniec wirusów

Google: Chrome OS oznacza koniec wirusów
Źródło zdjęć: © Google
21.07.2009 10:00, aktualizacja: 21.07.2009 12:24

Dyrektor ekipy inżynierskiej Google obiecał, że nadchodzących system operacyjny Chrome OS będzie oznaczał "koniec zagrożenia ze strony złośliwego oprogramowania".

Google obiecał na łamach magazynu New Scientist, że Chrome OS będzie "prawdziwą beztroską antywirusową nirwaną".

Linus Upson, dyrektor ekipy inżynierskiej Google, powiedział: "nasz zespół zamierza całkowicie zmienić architekturę systemu bezpieczeństwa systemu operacyjnego, co w rezultacie doprowadzi do sytuacji, w której użytkownik nie będzie miał w ogóle do czynienia z wirusami, złośliwym oprogramowaniem czy aktualizacjami bezpieczeństwa. To po prostu powinno działać."

Niestety nie wiemy jeszcze jak Google zamierza pozbyć się problemów ze złośliwym oprogramowaniem. Choć system oparty na przeglądarce internetowej i cloud compuitingu faktycznie może być mniej podatny na wirusy i łatwiejszy do aktualizacji, to aktualne zabezpieczenia innych produktów Google, m.in. przeglądarki Chrome, nie wskazują na to, że firmie uda się całkowicie pozbyć problemu.

Na plus dla Google warto dodać fakt, że firma posiada już kilka narzędzi, które świetnie radzą sobie w dziedzinie bezpieczeństwa - np. filtr antyspamowy w poczcie Gmail czy moduł wykrywania stron wyłudzających informacje w silniku wyszukiwania.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)