Google Chrome 56 - ostateczny koniec Flash Playera

Google Chrome 56 - ostateczny koniec Flash Playera27.01.2017 15:03
Google Chrome 56 - ostateczny koniec Flash Playera
Źródło zdjęć: © East News

Chrome w swojej najnowszej wersji domyślnie blokuje Flash Playera. W zamian zaczyna promować HTML5, który będzie automatycznie włączony. Oprócz tego Chrom będzie ostrzegał przed niebezpiecznymi stronami, które zbierają nasze dane.

Google Chrome 56 to najnowsza wersja najpopularniejszej przeglądarki internetowej świata, która wprowadza zapowiadane wcześniej zmiany dotyczące Flash Playera. Dodatek jest uważany przez Google’a za niewystarczająco bezpieczny i właśnie z tego powodu został on domyślnie zablokowany. Zamiast niego firma z Moutain View domyślnie włącza i ustawia jako ważniejszy HTML5.

Kolejna nowość w Chrome 56 to komunikat, który ostrzeże wszystkich użytkowników przed stronami internetowymi, które chcą zbierać nasze wrażliwe dane – takie jak numery kart kredytowych czy haseł - a nie obsługują protokołu HTTPS, który odpowiada za szyfrowanie wypełnianych formularzy. O zagrożeniu poinformuje nas komunikat o treści Niezabezpieczona, który pojawi się na samym początku paska adresu.

Kolejne zamiany wprowadzone w Chrome 56 to wsparcie dla plików multimedialnych w formacie FLAC oraz wsparcie dla Web Bluetooth API.

Deweloperzy przy okazji usunęli wiele dziur bezpieczeństwa, a Alphabet – właściciel Google’a – wypłacił programistom, którzy je odnaleźli, w sumie 56 tys. dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)