Globalny Windows Marketplace dostępny dla polskich użytkowników Windows Phone

Globalny Windows Marketplace dostępny dla polskich użytkowników Windows Phone
Źródło zdjęć: © Microsoft

07.05.2010 10:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już teraz polscy użytkownicy telefonów pracujących na systemie operacyjnym Windows Phone mogą wzbogacać swoje urządzenia o aplikacje dostępne w globalnych zasobach serwisu Windows Marketplace. Wśród ponad 1000 dostępnych aplikacji jest także mobilna wersja najnowszego pakietu biurowego Microsoft - Office 2010 Mobile beta.

W październiku ubiegłego roku, wraz z systemem Windows phone 6.5 Microsoft uruchomił serwis Windows Marketplace for Mobile. Serwis ten umożliwia wyszukiwanie i zakup aplikacji mobilnych. Użytkownicy serwisu mają dostęp nie tylko do aplikacji biznesowych, ale również do popularnych aplikacji służących do zabawy (m.in. Facebook, MySpace, Blip, WunderRadio i Zagat) oraz gier (np. Revenge of the Fallen, Sudoku, Transformers oraz seria Pac-man).

Obraz
© (fot. Microsoft)

Od chwili uruchomienia serwisu ponad 70. programistów Microsoft wspartych przez setki deweloperów z całego świata pracuje nad jego rozbudową. Obecnie znajduje się w nim ponad 1000 aplikacji podzielonych na 9 kategorii: Gry, Rozrywka, Informacje i pogoda, Biurowe, Sieci społeczne, Komunikacja, Podróże, Centrum biznesowe oraz Narzędzia. Wśród nich coraz liczniejszą grupę stanowią aplikacje przygotowane przez polskich deweloperów i entuzjastów mobilności. W tej chwili lista polskich programów obejmuje 28 pozycji, ale ich liczba sukcesywnie rośnie.

Polscy użytkownicy mogą także swobodnie korzystać z całego katalogu aplikacji znajdujących się w serwisie Microsoft bez geograficznych ograniczeń. Obecnie serwis obejmuje aplikacje oferowane na 3. rynkach. Zasoby serwisu Windows Marketplace for Mobile obejmują także bezpłatną wersję pakietu biurowego Office 2010 Mobile beta, którą można znaleźć w amerykańskim katalogu serwisu. Office 2010 Mobile beta oferuje możliwość pracy na wszystkich aplikacjach wchodzących w skład pakietu, jak również skorzystania z usługi SharePoint Workspace Mobile. Pakiet jest wyposażony w nowy interfejs zaprojektowany dla małych urządzeń.

Globalne zasoby serwisu Windows Marketplace for Mobile są dostępne pod adresem marketplace.windowsphone.com/ Aby pobrać lub zakupić aplikację z innego rynku (np. Stanów Zjednoczonych, Rosji, Singapuru, Holandii czy Niemiec) wystarczy przejść do właściwego katalogu, wybierając go z listy dostępnych państw. Lista znajduje się w prawym dolnym rogu serwisu.

Wszystkie zakupione aplikacje posiadają certyfikat kompatybilności z Windows Phone i podlegają polityce zwrotów w oparciu o proste zasady opracowane przez firmę Microsoft. Serwis umożliwia także wypróbowanie aplikacji przed dokonaniem zakupu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)