Windows phone już oficjalnie

Windows phone już oficjalnie

Windows phone już oficjalnie
07.10.2009 21:21

7. października Microsoft wprowadził na całym świecie nową markę systemu operacyjnego Windows phone, która obejmuje najnowsze urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Windows Mobile 6.5 i oferujące nowe funkcjonalności. Użytkownicy Windows phone zyskują także dostęp do dwóch usług: My Phone do tworzenia kopii zapasowych danych telefonu i przechowywaniu zapisywaniu ich w zabezpieczonym hasłem serwisie WWW oraz Windows Marketplace for Mobile umożliwiającej zakup różnego rodzaju aplikacji.

_ W dzisiejszych czasach kluczowa jest wielozadaniowość _ - powiedział Tomasz Lesniak, menadżer w firmie HTC odpowiedzialny za Europę Środkową. - _ HTC wraz z najnowszą wersją systemu Windows Mobile 6.5 daje nieograniczone możliwości zastosowań telefonu w życiu codziennym, zarówno dla rozrywki, jak również wszelkich zastosowaniach związanych z pracą. Niezależnie od tego jaką pracę wykonujemy oraz gdzie ową pracę chcemy wykonać _.

Windows phone trafia na rynek w towarzystwie dwóch nowych usług, które rozwijają jego możliwości.
My Phone to darmowa usługa do zarządzania i zabezpieczania najbardziej cennych informacji przechowywanych w telefonie. Teraz można być o nie spokojnym, ponieważ w razie zgubienia lub uszkodzenia telefonu wszystkie zapisane dane można łatwo odtworzyć. My Phone automatycznie synchronizuje zawartość telefonu - m.in. kontakty, przypomnienia, teksty i zdjęcia - przesyłając ją do zabezpieczonego hasłem serwisu WWW. Zdjęcia umieszczone w serwisie My Phone lub w telefonie można bezpośrednio przesyłać do portali Windows Live, Facebook, My Space i Flickr. W ramach tej usługi użytkownicy mogą sprawdzić na internetowej mapie położenie swojego telefonu zapamiętane podczas ostatniej synchronizacji. Zestaw bardziej zaawansowanych funkcji związanych ze zgubieniem telefonu jest dostępny w postaci pakietu Premium, który można aktywować zależnie od potrzeb. Pakiet My Phone Premium umożliwia m.in. natychmiastowe określenie aktualnego położenia telefonu na mapie, zdalną blokadę telefonu i wyświetlenie na ekranie komunikatu "W
przypadku znalezienia…", włączenie dzwonka nawet wtedy, gdy telefon jest w trybie wibrującym lub milczącym, a w razie potrzeby również pełne wyczyszczenie zawartości telefonu, dzięki czemu osobiste dane nie trafią w niepowołane ręce. Pierwsi nabywcy Windows phone mogą korzystać z pakietu Premium za darmo do 30.11.2009. Po tym dniu pakiet Premium stanie się płatny, a tygodniowy abonament będzie wynosił 4,99 dolarów.

Drugą usługą jest serwis Windows Marketplace for Mobile, który umożliwia łatwe wyszukiwanie i zakup aplikacji mobilnych. Wraz z zespołem 731 programistów z różnych krajów firma Microsoft pracuje obecnie nad przygotowaniem ponad 200 aplikacji mobilnych dla tego serwisu. Użytkownicy zyskają dostęp nie tylko do ważnych aplikacji biznesowych, ale również do popularnych aplikacji mobilnych służących do zabawy (m.in. Facebook, MySpace, Netflix, Twikini, WunderRadio i Zagat) oraz najlepszych gier (np. Revenge of the Fallen, Sudoku, Transformers oraz seria Pac-man). Wszystkie te produkty można łatwo kupić i zainstalować bezpośrednio w Windows phone. Wszystkie zakupione aplikacje posiadają certyfikat kompatybilności z Windows phone i podlegają zwrotowi w oparciu o proste zasady opracowane przez firmę Microsoft. W najbliższych miesiącach serwis Windows Marketplace for Mobile będzie rozwijany, aby mógł oferować nowe rozwiązania w zakresie sprzedaży aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)