Windows Phone błyskawicznie zdobywa rynek

Windows Phone błyskawicznie zdobywa rynek

Windows Phone błyskawicznie zdobywa rynek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.12.2013 10:30, aktualizacja: 04.12.2013 11:02

W ciągu ostatniego roku udziały Windows Phone w rynku zwiększyły się wręcz niesamowicie. Oczywiście warto patrzeć na to wszystko realnie i z właściwej perspektywy. A ta jest bardzo klarowna – rządzi Android, a nawet dalej zwiększa zjadany kawałek tortu.

Mimo to najbardziej imponuje właśnie wyraźna poprawa udziałów systemu Microsoftu. Badania przeprowadzone przez firmę Kandar Worldpanel pokazują, że jeszcze w październiku zeszłego roku udział Windows Phone w rynku wynosił 4,7 procent urządzeń, natomiast w październiku 201. mamy już 10.2 procent. To ponad 2-krotny wzrost! Przekroczona też została kolejna psychologiczna granica, bo 10 procent to już wartość, z którą trzeba się liczyć.

A jak wyglądają udziały dwóch największych konkurentów? Android w październiku 201. roku dysponował 63,9 procenta rynku, a w październiku tego roku już 70,9 procenta (a więc wzrost o kolejne 7 procent). Natomiast iOS wyraźnie traci – rok temu było to 21,2 procenta, a w tym roku już tylko 15,8 procenta. Wygląda więc na to, że urządzenia firmy Apple, popularne w Stanach Zjednoczonych czy Japonii, w Europie cieszą się umiarkowanym powodzeniem.

Na marginesie warto dodać, że swój sukces Windows Phone w największym stopniu zawdzięcza tanim modelom smartfonów Nokii –. Lumii 520 i 620. Na przykład w Wielkiej Brytanii aż 75 procent wszystkich Lumii stanowiły właśnie te dwa tanie modele. W innych krajach Europy sytuacja wygląda podobnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)