Windows 8.1 już dostępny do pobrania

Windows 8.1 już dostępny do pobrania

Windows 8.1 już dostępny do pobrania
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.10.2013 13:28, aktualizacja: 17.10.2013 13:50

Windows 8.1 jest już dostępny na całym świecie. Od dziś użytkownicy Windows 8 mogą pobrać bezpłatną aktualizację ze Sklepu Windows. Także od dziś Windows 8.1 będzie również dostępny w wersji pudełkowej w sklepach detalicznych na całym świecie.

Co się zmieniło?

Pojawił się ulepszony i konfigurowalny ekran Start ze zmiennymi rozmiarami kafelków i dodatkowymi motywami tła. Ponadto użytkownicy mogą wybrać, jak chcą zaczynać pracę z systemem Windows - na „kafelkowym”. ekranie Start czy na znajomym pulpicie.

W Windows 8.1 powraca przycisk Start, ikoniczny element systemu Windows i znajomy punkt nawigacyjny. Widok „Wszystkie aplikacje”. wyświetli je jednocześnie, zapewniając dostęp do rekomendacji nowych aplikacji oraz do aplikacji Pomoc i wskazówki.

Pojawiło się także nowe wyszukiwanie Bing Smart Search, czyli sposób znajdowania informacji w urządzeniu lub w sieci w jednym widoku. Wystarczy dotknąć palcem albo zacząć pisać na ekranie Start, a Smart Search odnajdzie to, co trzeba –. czy chodzi o dokument w komputerze, album fotograficzny w chmurze, ulubioną aplikację czy też witrynę internetową. Windows 8.1 ściśle integruje się także z usługą SkyDrive.

Na ekranie Start znalazło się szereg aplikacji i usług, dzięki którym użytkownicy mogą szybko i łatwo robić to, co lubią najbardziej, na przykład rozmawiać z bliskimi przez Skype, czytać wiadomości w aplikacji Poczta, oglądać filmy i seriale telewizyjne, tworzyć i edytować w pakiecie Office, szukać nowych przepisów w aplikacji Bing Food and Drink. Windows 8.1 zawiera też nową wersję przeglądarki Internet Explorer 1. (IE11), która została zaprojektowana od podstaw z myślą o urządzeniach dotykowych. System posiada także natywną obsługę druku 3D.

Nowością jest także możliwość wyświetlania i używania nawet czterech aplikacji obok siebie, elastyczne dopasowywanie rozmiarów okien każdej aplikacji, możliwość uruchamiania jednej aplikacji przez drugą oraz ulepszona obsługa wielu monitorów.

Pojawił się nowy wygląd Sklepu Windows prezentuje aplikacje w bardziej atrakcyjny sposób i ułatwia znalezienie tej właściwej. Nowy układ graficzny i kategorie, zapewniają łatwiejszy dostęp do najciekawszych propozycji. Ponadto w Windows 8.1 aplikacje są aktualizowane automatycznie, dzięki czemu użytkownicy zawsze dysponują najnowszymi i najlepszymi wersjami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (273)