Dwa tanie smartfony z Windows Phone

Dwa tanie smartfony z Windows Phone

Dwa tanie smartfony z Windows Phone
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2014 13:53, aktualizacja: 05.06.2014 15:07

Na rynku pojawią się wkrótce dwa nowe smartfony działające pod kontrolą Windows Phone 8.1. Jeśli myślicie, że to kolejne Nokie Lumia, to jesteście w błędzie. Tym razem swoje modele przedstawiła firma Prestigio, znana z przystępnych cenowo telefonów z Androidem.

Prestigio pokazało dwa modele oznaczone jako 8400DUO i 8500DUO. Oba smartfony umożliwiają korzystanie z Live Tiles, pakietu Office, komunikatora Skype, chmury One Drive, usług Xbox oraz wielu możliwości zarządzania urządzeniem w oparciu o rozwiązania Microsoft.

Oba modele wyposażono w czterordzeniowy procesor, aparat z matrycą o rozdzielczości 8MPx, wyświetlacz wykonany w technologii IPS oraz tryb dual SIM, pozwalający na korzystanie z dwóch numerów telefonu w jednym urządzeniu bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

Urządzenia z systemem Windows Phone 8.1 dają możliwość śledzenia ważnych dla użytkownika informacji za pośrednictwem funkcji Live Tiles, a dzięki Action Center otrzymujemy powiadomienia o aktualnych działaniach i aktywnościach. Z kolei funkcja Sense monitoruje zdarzenia zachodzące w systemie, takie jak poziom zużycia baterii czy ilość dostępnej przestrzeni na dane. Platforma Windows 8.1 to także liczne aplikacje biznesowe i udogodnienia w zakresie korporacyjnego dostępu za pośrednictwem klienta VPN, wbudowanego systemu zarządzania urządzeniem (MDM) oraz szyfrowanie poczty e-mail.

Prestigio MultiPhone 8500DUO wyposażony jest w pięciocalowy wyświetlacz IPS z Gorilla Glass, wyświetlający obraz w rozdzielczości 720x128. pikseli. Wielozadaniowość ma zapewnić czterordzeniowy procesor z zegarem 1.2GHz wspierany przez 1GB pamięci RAM. Rozwiązanie dual SIM pozwala na oddzielenie życia prywatnego od spraw służbowych w obrębie jednego smartfona, a także rozdzielenie funkcji GSM i WCDMA (3G), kompatybilnej z darmowym internetem Aero2.

Cena: 750 zł.

Prestigio MultiPhone 8400DUO posiada czterocalowy wyświetlacz z matrycą IPS i dość niską jak na dzisiejsze czasy rozdzielczością 480x80. pikseli. Za sprawne działanie podzespołów odpowiada czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.2GHz. Na pokładzie znajdują się dwie kamerki – frotowa VGA oraz aparat główny 8MPx z pomocniczym autofokusem. Urządzenie zapewnia szybki transfer danych i tryb dual SIM.

Cena: 550 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)