FotoTranslate - tłumaczenia ze zdjęć

FotoTranslate - tłumaczenia ze zdjęć

FotoTranslate - tłumaczenia ze zdjęć
Źródło zdjęć: © ABBYY
05.05.2010 18:57, aktualizacja: 06.05.2010 09:22

Firma ABBYY wprowadza na polski rynek nową aplikację - ABBYY FotoTranslate, do błyskawicznego tłumaczenia wyrazów obcych sfotografowanych aparatem fotograficznym telefonu.

Aplikacja łączy w sobie funkcje słownika komputerowego i wielokrotnie nagradzane mechanizmy do rozpoznawania znaków (OCR)
firmy ABBYY. W rezultacie program pozwala na szybkie i dokładne tłumaczenie słów, bez potrzeby ręcznego wprowadzania tekstu, korzystania z połączenia z Internetem oraz bez obecności sygnału komórkowego i dostępu do jakichkolwiek zewnętrznych zasobów językowych.

ABBYY FotoTranslate ułatwia komunikację podczas zagranicznych podróży - umożliwia przetłumaczenie nazwy potrawy w menu regionalnej restauracji, nieznanych słów w miejscowej gazecie, wizytówek lub napisów na budynkach i drogowskazach itp.

Aplikacja wykorzystuje słowniki niespecjalistyczne, licencjonowane od uznanych autorów i wydawców, jak Oxford i Compact Verlag. Program obsługuje 8 języków rozpoznawania i 30 kierunków tłumaczenia (angielski, francuski, hiszpański niemiecki, polski, rosyjski, ukraiński i włoski).

Dla niektórych języków dostępna jest zawartość dźwiękowa i możliwość odtworzenia słów wypowiadanych przez profesjonalnych lektorów. Jeśli istnieją wątpliwości do rozpoznanego słowa (np. na zdjęciu znajduje się tylko jego część ), użytkownik otrzymuje kilka propozycji do wyboru lub może ręcznie skorygować dane słowo.

Program w wersji angielsko-polskiej kosztuje 35,38 zł, za wariant obsługujący wszystkich 8 języków zapłacić trzeba 108,58 zł.

Aplikacja jest obecnie zgodna ze smartfonami Nokii z systemem Symbian i interfejsem S60 trzeciej lub piątej edycji. Wśród wymagań znalazł się aparat 2 Mpix z autofokusem. Szczegółową listę kompatybilnych aparatów znaleźć można pod tym adresem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)