Nowe, przenośne przeglądrki i banki zdjęć od Epsona

Nowe, przenośne przeglądrki i banki zdjęć od Epsona
Źródło zdjęć: © Epson

07.08.2008 12:57, aktual.: 07.08.2008 13:32

Firma Epson poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowej serii profesjonalnych narzędzi do zarządzania mediami, które umożliwiają fotografom przechowywanie i przeglądanie zdjęć podczas podróży. Przeglądarki P-7000 i P-6000 Photoviewer są wyposażone w dyski twarde o pojemności odpowiednio 160 GB i 80 GB oraz w duże, 4-calowe ekrany LCD Epson Photo Fine Premia o rozdzielczości 640x480.

Jon Pardoe, menedżer ds. produktów w Epson Europe, powiedział: _ "Choć większość aparatów jest wyposażona w ekran, czasem trudno jest ocenić ostrość, ziarnistość oraz jakość oświetlenia, dopóki zdjęcia nie zostaną skopiowane do komputera. Nowe produkty rozwiązują ten problem, pozwalając fotografowi oglądać zdjęcia bez względu na to, gdzie akurat przebywa — czy wędruje z plecakiem przez pustynię, czy stoi przy trasie narciarskiej na górskim zboczu." _

Dzięki szerszemu kątowi widzenia i gamie kolorów pokrywającej 94. przestrzeni barw Adobe RGB fotografowie zyskują większą klarowność obrazu i możliwość szczegółowego badania swoich zdjęć. Przeglądarki Photoviewer można używać podczas edycji zdjęć w programie Adobe Photoshop jako wyświetlacza USB o szerokiej gamie barw, uzyskując taki sam poziom wierności kolorów jak na profesjonalnym monitorze, który jest trzy razy droższy.

Obraz
© Epson P7000 (fot. Epson)

Dzięki większej ergonomii, w tym nowemu kółku przewijania, łatwość użycia staje się jedną z charakterystycznych cech urządzenia. Nowe przeglądarki Photoviewer są nie tylko wygodniejsze w obsłudze, ale również wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji, na przykład możliwość szybkiego przygotowywania i drukowania obrazów RAW za pośrednictwem interfejsu Pictbridge. Większa funkcjonalność jest również zasługą zaawansowanego oprogramowania, które pozwala edytować i przycinać obrazy oraz opatrywać fotografie znakami wodnymi.

Obraz
© Epson P6000 (fot. Epson)

Nowe przeglądarki Epson Photoviewer są niewielkie i wytrzymałe, więc sprawdzają się znakomicie zarówno na planie zdjęciowym, jak i podczas podróży. Dzięki energooszczędnej konstrukcji ekranu LCD przeglądarki długo pracują na zasilaniu bateryjnym, co jest ważne dla podróżujących fotografów, którzy często mają utrudniony dostęp do źródeł prądu. Ponadto przeglądarka P-700. jest sprzedawana wraz z akcesoriami: ładowarką, która umożliwia jednoczesne ładowanie dwóch baterii, wygodną ładowarką samochodową i wytrzymałym etui z paskiem.

Przeglądarki P600. i P7000 są zgodne z szeroką gamą kart pamięci, w tym CF i SD-HC. Zawierają również port hosta USB, który umożliwia bezpośrednie podłączanie aparatów i czytników kart, dzięki czemu obsługują każdy aparat cyfrowy. Przeglądarki standardowo obsługują formaty JPEG i RAW wszystkich największych producentów aparatów, a przyszłe modele mogą być obsługiwane dzięki aktualizacjom oprogramowania.

Epson Photoviewer P6000/P7000 — kluczowe cechy i funkcje:
 4-calowy ekran LCD Epson Photo Fine Premia: szeroka gama kolorów i duży kąt widzenia
 Przechowywanie obrazów o wysokiej rozdzielczości — odpowiednik 145 kart pamięci o pojemności 1 GB (P-7000) albo 70 kart o pojemności 1 GB (P-6000)
 Różnicowe kopie zapasowe i łączność z zewnętrznymi urządzeniami pamięciowymi
 Praca z Adobe Photoshop w charakterze wyświetlacza USB o szerokiej gamie barw
 Doraźna edycja obrazów RAW
 5-gwiazdkowy system klasyfikacji zgodny z Adobe Bridge
 Epson P-6000 RRP — sugerowana cena detaliczna (bez VAT) 599 euro, przeglądarka dostępna od 1 września 2008 roku
 Epson P-7000 RRP — sugerowana cena detaliczna (bez VAT) 749 euro, przeglądarka dostępna od 1 września 2008 roku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)