Fatalne wyniki finansowe Sony

Fatalne wyniki finansowe Sony
Źródło zdjęć: © chip.pl

02.11.2011 15:32, aktual.: 02.11.2011 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sony nie tylko ogłosiło straty finansowe za ostatni kwartał, ale spodziewa się również fatalnych wyników rocznych.

W ciągu ostatniego kwartału fiskalnego, który zakończył się 3. września, Sony odnotowało stratę 27 miliardów jenów (346 milionów dolarów. Dla porównania, rok temu w tym samym okresie gigant odnotował zysk netto w wysokości 31,1 miliarda jenów.

To nie koniec złych wieści. Gigant spodziewa się rocznej straty w wysokości 9. miliardów jenów (1,2 miliarda dolarów). Rok temu osiągnął zysk netto w wysokości 60 miliardów dolarów.

Skąd takie złe wyniki? Jak tłumaczy Sony, przyczyn jest wiele. Należą do nich powodzie w Tajlandii, które zakłócają dostawy komponentów składowych, silny jen a także mniejszy popyt na telewizory. Gigant planuje zrestrukturyzować dział zajmujący się telewizorami na trzy części: jeden zajmie się produkcją telewizorów LCD, drugi outsourcingiem produkcji telewizorów, a trzeci opracowywaniem telewizorów następnej generacji.

Sony sprzedało 3,7 miliona konsol PlayStation 3. Rok temu, w tym samym okresie, sprzedanych zostało 3,5 miliona konsol. W ostatnim kwartale udało się sprzedać również 56 milionów gier na tę konsolę. Straty Sony (a także Nintendo) oznaczają, że Microsoft jest jedynym producentem konsol, który odnotował zyski za ostatni kwartał.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Aluminiowy, 14-calowy IdeaPad U400"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)