Sony: pozew o Blu‑ray

Sony: pozew o Blu-ray

29.05.2007 14:00, aktual.: 29.05.2007 14:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kalifornijska firma Target Technology złożyła pozew przeciwko Sony - japońskiemu koncernowi zarzucono w nim, iż nielegalnie korzysta z opatentowanych rozwiązań TT. Spór dotyczy patentów związanych z płytami Blu-ray przeznaczonymi dla konsoli PlayStation 3.

Przedstawiciele Target Technology domagają się, aby Sony oraz opłacani przez koncern podwykonawcy natychmiast zaprzestali wytwarzania nośników Blu-ray, ponieważ w procesie produkcyjnym wykorzystywane są nielegalnie technologie opatentowane przez TT. Z informacji udostępnionych przez powoda wynika, że przedmiotem sporu jest pewien stop, wykorzystywany do produkcji płyt Blu-ray. Nie wiadomo na razie, czy ów stop wykorzystywany jest podczas wytwarzania wszystkich płyt Blu-ray czy też jedynie krążków, na których zapisywane są gry na PS3.

Pozew skierowany jest przeciwko firmom Sony Computer Entertainment America, Sony Pictures oraz Sony DADC. Target Technology domaga się w nim natychmiastowego zaprzestania naruszania patentu oraz wypłacenia odszkodowania.

Warto wspomnieć, iż kilka miesięcy temu Sony zawarł ugodę w innym sporze patentowym, związanym z konsolą PlayStation 3. Koncern musiał zapłacić blisko 100 mln USD firmie Immersion - za nieautoryzowane wykorzystanie w kontrolerach PS3 opracowanego przez nią systemu wibracji.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także