Sony obniży cenę PS3?

Sony obniży cenę PS3?

18.06.2007 10:00, aktual.: 18.06.2007 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

PlayStation 3, która miała być wielkim przebojem, na razie okazała się dla Sony wielkim rozczarowaniem. Urządzenie jest najgorzej sprzedającą się konsolą nowej generacji. Jedną z głównych przyczyn jest jego wyjątkowo wysoka cena.

Niedawno prezes Sony, Howard Stringer, pochwalił Nintendo za strategię i tanią konsolę. Spowodowało to spekulacje, że Sony przygotowuje się do obniżenia ceny PS3. Dotychczas bowiem menedżerowie firmy mowili coś wręcz przeciwnego.

Szef Sony Computer Entertaintment America, Jack Tretton, stwierdził, że cenę konsoli trudno będzie obniżyć ze względu na wysokie koszty produkcji. Stanowisko to potwierdził Phill Harrison z Sony Computer Entertainment Worldwide Studios, który powiedział, że "absolutnie nie odczuwa konieczności" obniżenia ceny PS3.

W nieco lepszej sytuacji wydawali się być mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni. Wiceprezes Takao Yahura poinformował, że firma może przyjrzeć się cenie w ramach nowej strategii. Obecnie sam prezes i przewodniczący zarządu Howard Stringer powiedział, odnosząc się do ewentualnej obniżki: "Przyglądamy się cenie. Chcemy ją ulepszyć".

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)