Epuls: uczniowie oceniają belfrów

Epuls: uczniowie oceniają belfrów
Źródło zdjęć: © internetstandard.pl

31.08.2009 09:00, aktual.: 31.08.2009 18:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spokobelfer.pl - to nowy projekt społecznościowego serwisu Epuls umożliwiający młodzieży ocenianie nauczycieli. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów poniżej szkół wyższych: szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Dzień przed startem nowego roku szkolnego twórcy serwisu społecznościowego dla młodzieży Epuls.pl (Wydawnictwo G+J Polska) uruchamiają projekt oceny nauczycieli Spokobelfer.pl . Rejestracja odbywa się za pomocą epulsowego loginu i hasła, zaś nowi użytkownicy zakładający konto w Spokobelfer automatycznie zapisani zostaną do społeczności epuls.pl.

Aplikacja spokobelfer.pl umożliwia wystawienie nauczycielowi oceny (w skali od 1 do 6. wg kilku kryteriów (sprawiedliwość, wymagania, zaangażowanie, prowadzenie lekcji, życzliwość), a także zamieszczenie komentarza. Internauta może ocenić nauczyciela tylko jeden raz. Akcja skierowana jest do wszystkich uczniów poniżej szkół wyższych: szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.
Na podstawie głosów oddanych przez użytkowników na bieżąco powstaje ranking najlepiej ocenionych nauczycieli. Podsumowywanie wyników rankingu i wyłanianie najlepszych belfrów zaplanowane jest w odstępach 6-miesięcznych.

Internauci dodawać mogą do systemu ocen nowych nauczycieli oraz głosować na tych, których wyszukają za pomocą wyszukiwarki lub wg kilku kryteriów: nauczyciele wg województw, szkoły wg województw oraz przedmioty. Nauczyciele, którzy nie chcą być oceniani mogą zgłosić ten fakt twórcom serwisu - wówczas zostanie wyłączona możliwość oceniania i usunięte wszystkie dotychczas uzyskane noty.

Obraz
© (fot. internetstandard.pl)

Wychodzimy z założenia, że nie tylko nauczyciel ma prawo oceniać ucznia, ale także uczeń nauczyciela, bo ten realizuje funkcję publiczną i wykonuje swego rodzaju usługę na rzecz społeczeństwa, jak i konkretnego ucznia. Spokobelfer.pl ma mobilizować nauczycieli do tego, by starali się lepiej wypełniać swoją funkcję, a najlepszych nagradzać za wysiłek_ - tłumaczy dyrektor multimediów G+J Polska Marcin Kozioł. - _Oddajemy uczniom forum do konstruktywnej dyskusji i oceny, traktując młodych ludzi bardzo poważnie i wierząc, że w dojrzały sposób zaczną włączać się w publiczną debatę$.

W sierpniu serwis służący do oceny nauczycieli akademickich - Ocen.pl za 90 tys, zł brutto przejęty został przez Platformę Mediową Point Group.

Źródło artykułu:internetstandard.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)