Śląsk: uczniowie podstawówek dostaną czytniki e‑book

Śląsk: uczniowie podstawówek dostaną czytniki e-book
Źródło zdjęć: © Sony

18.12.2008 19:37, aktual.: 19.12.2008 08:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uczniom z klas 4-6 śląskich podstawówek już wkrótce przestaną być potrzebne tradycyjne podręczniki i książki do nauki. Według planu Śląskiego Kuratorium Oświaty, każdy z nich otrzyma czytnik e-book.

Kuratorium Oświaty na Śląsku planuje przeprowadzić swoją akcję już po feriach zimowych. Każdy uczeń z klas 4-6 w małej miejscowości lub z obrzeży dużych miast otrzyma czytnik e-book. Dzięki temu liczne książki, podręczniki lub inne pomoce naukowe zostaną zastąpione niewielkim urządzeniem. Jak przyznaje Kuratorium, odciążenie plecaków było tutaj głównym celem.

"Myślę, że to wspaniały pomysł. Uczniowie, szczególnie z klas podstawowych, często muszą dźwigać 10 kilogramów samych książek. To nie jest ani normalne, ani zdrowe. Często nauczyciele proponują, aby zostawiać podręczniki w szkole, jednak na to nie zgadzają się wszyscy rodzice" - mówi dla PC World Krystyna Dziuba, nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr. 32 w Warszawie.

Urządzenie ma format A4 i można do niego wgrać nawet kilkaset e-podręczników lub elektronicznych słowników. Jednak zanim dojdzie do realizacji pomysłu już widać dwie główne przeszkody. Koszt jednego czytnika to około 1500 złotych, więc nie wiadomo, czy na pewno każdy uczeń otrzyma takie urządzenie. Równie poważnym problemem jest katalog dostępnych e-książek. Polscy wydawcy bardzo sporadycznie wydają elektroniczne wersje drukowanych podręczników.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także