Empik uruchomił sklep z e-bookami

Empik uruchomił sklep z e‑bookami

Empik uruchomił sklep z e-bookami
Źródło zdjęć: © Empik
11.10.2010 15:40, aktualizacja: 11.10.2010 16:07

Od soboty (9 października) pod adresem www.empik.com/ebooki działa uruchomiona przez Empik platforma sprzedaży e-książek. W sklepie znajdziemy pozycje w formatach PDF i ePUB zabezpieczone za pomocą mechanizmu DRM.

Z towarzyszącego otwarciu e-sklepu komunikatu prasowego wynika, że w katalogu znajdzie się około 560. pozycji wydawnictw Znak, Świat Książki, Czarna Owca, WAB, Zysk i S-ka, Nasza Księgarnia, LektorKlett, Langenscheidt, Runa i C.H. Beck. Ceny poszczególnych tytułów mają się zaczynać od niespełna 5 złotych (za klasyki literatury); specjalistyczne e-booki będą – według obietnic Empiku – sprzedawane za około 25 złotych.

Nieco dziwnie wyglądają jednak ceny niektórych e-książek w porównaniu z wydaniami papierowymi. Przykładowo, niemal pierwszy z brzegu e-tytuł –. Morderstwo w La Scali – jest droższy od klasycznej wersji (i to w twardej oprawie). Elektroniczna książka kosztuje 39,90 zł, a papierowa – 36,99 zł.

Na koniec października Empik zapowiada też rozpoczęcie przedsprzedaży e-czytnika OYO. Urządzenie o masie 24 gramów i wymiarach 154x124x11 mm poradzi sobie z formatami PDF, ePUB, HTML i TXT. Sześciocalowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×600 pikseli pokaże tekst w 16 odcieniach szarości, a w dwugigabajtowej pamięci zmieści się około 1500 e-książek. Jako interfejsy komunikacyjne posłużą moduł WLAN i złącze microUSB. Czytnik będzie łączyć się ze sklepem empik.com oraz odtwarzać muzykę i audiobooki w formacie MP3. Urządzenie wyświetli też obrazy w formatach JPG, PNG i BMP. Cena OYO na razie nie jest znana, ale mówi się o kwocie rzędu 500 złotych.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)