SonyEricsson też będzie miał muzyczny sklep

SonyEricsson też będzie miał muzyczny sklep

SonyEricsson też będzie miał muzyczny sklep
29.01.2008 07:23, aktualizacja: 29.01.2008 09:51

SonyEricsson podpisał umowę dziesięcioma wytwórniami muzycznymi (w tym z trzema z czterech największych), których piosenki znajdą się w sklepie producenta. Start nowego, rozbudowanego serwisu PlayNow planowany jest na maj, a dostępnych ma być w nim od razu aż 5 mln plików.

_ PlayNow _, dostępny także z poziomu telefonu, będzie musiał zmierzyć się z potentatem - Apple iTunes - oraz z Ovi należącym do Nokii, który z kolei za jednorazową płatnością pozwala na ściąganie nielimitowanej liczby piosenek w ciągu miesiąca.

Motorola swego czasu współpracowała z iTunes i wypuściła nawet model ROKR. Teraz jednak poinformowała, że zamierza kupić azjatycki portal muzyczny Soundbuzz.

_ Sukces sklepu muzycznego Nokii - Ovi - i podpisane umowy z wielkimi wytwórniami ośmieliły innych operatorów do podobnych kroków. Jednak przewagą SonyEricssona może być fakt, że dzięki zaawansowanemu sklepowi muzycznemu będzie w stanie wykorzystać pełen potencjał telefonów z serii Walkman _ - powiedział jeden z analityków.

W nowym serwisie SonyEricssona ma być także dostępnych na starcie 250 komórkowych gier od takich firm, jak Electronics Arts, Gameloft, THQ czy Glu Mobile.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)