SonyEricsson też będzie miał muzyczny sklep

Strona głównaSonyEricsson też będzie miał muzyczny sklep
29.01.2008 07:23
SonyEricsson też będzie miał muzyczny sklep

SonyEricsson podpisał umowę dziesięcioma wytwórniami muzycznymi (w tym z trzema z czterech największych), których piosenki znajdą się w sklepie producenta. Start nowego, rozbudowanego serwisu PlayNow planowany jest na maj, a dostępnych ma być w nim od razu aż 5 mln plików.

_ PlayNow _, dostępny także z poziomu telefonu, będzie musiał zmierzyć się z potentatem - Apple iTunes - oraz z Ovi należącym do Nokii, który z kolei za jednorazową płatnością pozwala na ściąganie nielimitowanej liczby piosenek w ciągu miesiąca.

Motorola swego czasu współpracowała z iTunes i wypuściła nawet model ROKR. Teraz jednak poinformowała, że zamierza kupić azjatycki portal muzyczny Soundbuzz.

_ Sukces sklepu muzycznego Nokii - Ovi - i podpisane umowy z wielkimi wytwórniami ośmieliły innych operatorów do podobnych kroków. Jednak przewagą SonyEricssona może być fakt, że dzięki zaawansowanemu sklepowi muzycznemu będzie w stanie wykorzystać pełen potencjał telefonów z serii Walkman _ - powiedział jeden z analityków.

W nowym serwisie SonyEricssona ma być także dostępnych na starcie 250 komórkowych gier od takich firm, jak Electronics Arts, Gameloft, THQ czy Glu Mobile.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)