CES: e‑czytniki z możliwością pisania

CES: e-czytniki z możliwością pisania
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

08.01.2010 16:00, aktual.: 08.01.2010 16:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na targach Consumer Electronics Show 2010 w Las Vegas firma Samsung zaprezentowała swoje pierwsze urządzenia z rodziny czytników e-book. Pionierskie produkty Samsunga w tym segmencie oferują przede wszystkim dotykowe ekrany umożliwiające również robienie podręcznych notatek.

Samsung wszedł na rynek czytników e-book prezentując cztery urządzenia. Dwa z nich wyposażone zostały w dotykowe ekrany oraz specjalne rysiki umożliwiające robienie podręcznych notatek na cyfrowych stronach.

Obraz
© Czytniki Samsunga (fot. heise-online.pl)

Model Samsung E6 oferuje 6-calowy ekran dotykowy. Drugie urządzenie - E10. - ekran o przekątnej 10 cali.
Oba urządzenia oferowane będą z dołączonym rysikiem, który wykorzystując technologię rezonansu elektromagnetycznego (EMR), umożliwi swobodne przygotowywanie notatek na cyfrowych stronach.

Obraz
© Samsung E6 (fot. heise-online.pl)

Pisanie na "kartkach" e-booka to niewątpliwie innowacja w stosunku do czytników dostępnych na rynku. Niestety, zmiana niesie ze sobą również zwiększenie ceny. Wystarczy zaznaczyć, że średnia rynkowa cena urządzeń z 6-calowym wyświetlaczem kształtuje się obecnie w przedziale od 20. do 250 dolarów za sztukę. Samsung E6 kosztować będzie natomiast 399 dolarów za egzemplarz. Za większy E101 klienci zapłacą już 699 dolarów.
Oprócz dotykowych E6 i E10. z rysikami EMR, Samsung zaprezentował również dwa inne czytniki - jeden mniejszy z ekranem 5-calowym oraz drugi 6-calowy. Oba wyposażone zostały w klawiaturę QWERTY.

Obraz
© 5-calowy czytnik Samsunga (fot. heise-online.pl)

Czytniki z klawiaturą QWERTY trafią na rynek Stanów Zjednoczonych w marcu i kwietniu br. Premiera E6 i E10. odbędzie się w lipcu.
Wiadomo, że czytniki Samsunga umożliwią dostęp do e-booków z zasobów bibliotek Google (około miliona tytułów). E-booki będzie można pobierać bezprzewodowo, za pomocą sieci Wi-Fi 802.11b/g, albo wykorzystując Bluetooth 2.0.

Firma dodała, że baterie w urządzeniach wystarczą na dwa tygodnie pracy.

Niestety Samsung nie poinformował czy zamierza wprowadzić produkty na jakikolwiek rynek poza Stanami Zjednoczonymi.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)