Noteslate Shiro: e-tuszowy notatnik i czytnik e-booków w jednym

Noteslate Shiro: e‑tuszowy notatnik i czytnik e‑booków w jednym

Noteslate Shiro: e-tuszowy notatnik i czytnik e-booków w jednym
Źródło zdjęć: © chip.pl
05.05.2015 15:57, aktualizacja: 06.05.2015 10:11

Kilka lat temu firma Noteslate obiecywała wprowadzić na rynek tani tablet dedykowany studentom i osobom wykonującym często notatki. Jego cena nie miała wówczas przekraczać 99 dolarów. Tego ostatniego warunku nie udało się spełnić, ale w stosunku do możliwości tego urządzenia, to dalej niewiele.

Noteslate Shiro to 6,8-calowy tablet z ekranem w technologii E Ink Pearl (1080 x 1440 pikseli rozdzielczości), który wyświetla treści i obrazy w 16 odcieniach szarości. Do tego posiada podświetlenie, zatem możemy z niego korzystać także w gorszych warunkach oświetleniowych lub w nocy. 8 GB pamieści pomieści wiele notatek i e-booków, istnieje też możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Zaletą urządzenia jest rysik, dzięki któremu sporządzanie notatek będzie znacznie prostsze. Oczywiście do tego samego można wykorzystać zwykły tablet, ale dzięki technologii e-ink Noteslate Shiro wytrzyma znacznie dłużej na jednym ładowaniu. Producent nie podaje dokładnie czasu pracy, ale możemy spodziewać się tu podobnej wartości co w alternatywnych czytnikach, czyli około 1 miesiąca.

Noteslate Shiro można zamówić w przedsprzedaży za kwotę 199 dolarów. Trwają prace nad wprowadzeniem na rynek urządzenia o przekątnej ekranu wynoszącej 13 cali.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Elon Musk pokazał nowy system magazynowania energii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)