Seria notebooków multimedialnych Vaio E

Seria notebooków multimedialnych Vaio E

Seria notebooków multimedialnych Vaio E
Źródło zdjęć: © Sony
22.03.2010 12:16

Seria notebooków multimedialnych Vaio E powiększy się o dwa nowe produkty. Model z 14-calowym ekranem (35,5 cm) cechuje się żywą kolorystyką i nadaje się do codziennego korzystania z Internetu: przeglądania i pisania blogów oraz wyświetlania zdjęć, słuchania muzyki i oglądania filmów. Model z dużym ekranem 17" łączy smukłość z wydajną kartą graficzną.

Aby rozpocząć przeglądanie Internetu, wystarczy nacisnąć przycisk "web" - nie trzeba nawet uruchomić systemu operacyjnego. Dodatkową wygodę daje możliwość wyświetlania oglądanych stron na kolejnych kartach oraz funkcja podziału okna, służąca do wyświetlania dwóch stron www obok siebie.

Obraz
© (fot. Sony)

Modele Vaio E są oparte na procesorach Intel Core z nowej rodziny na rok 201. i wyposażone w maksymalnie 4 GB szybkiej pamięci DDR3. Za przetwarzanie obrazu, odtwarzanie filmów HD i wyświetlanie multimedialnych stron www odpowiada karta graficzna ATI Mobility Radeon.

Z boku komputera znajdują się trzy porty USB. Uzupełnia je czwarty, dwufunkcyjny port eSATA/USB, który pozwala przesyłać pliki na zewnętrzny napęd nawet 5 razy szybciej niż interfejs USB2.0.

Naciskając znajdujący się z przodu obudowy przycisk "Vaio", można uruchomić program Media Gallery, i przy jego użyciu intuicyjnie przeglądać kolekcję muzyki, zdjęć i filmów. Program PMB (Picture Motion Browser) VaioEdition umożliwia sortowanie, edycję i prezentowanie filmów.

Seria Vaio E 14"

Oprócz błyszczących wersji 14-calowych modeli Vaio z serii E: białej i czarnej, dostępne są odmiany w żywym kolorze różowym, niebieskim i zielonym.

Srebrne logo Vaio na pokrywie notebooka sprawia wrażenie zawieszonego w powietrzu. Po otwarciu komputera znajdziemy gładki touchpad wtapiający się w połyskujący, półprzezroczysty wspornik na nadgarstki. 14-calowy (35,5 cm), podświetlany diodami LED wyświetlacz Vaio ma rozdzielczość 160. x 900 pikseli i panoramiczny kształt (16:9).

Seria Vaio E 17"

Duży, 17,3-calowy (43,8 cm) wyświetlacz Vaio z podświetleniem LED cechuje się kontrastowością i szczegółowością obrazu zarówno przy edycji zdjęć, jak i przegladaniu stron internetowych. Rozdzielczość Full HD (192. x 1080), zapewnia wysoką jakość wyświetlania cyfrowych zdjęć lub filmów z płyt Blu-ray Disc.

Klawiatura zawiera pełnowymiarowy blok numeryczny, który bardzo ułatwia szybkie wprowadzanie danych.

Najnowsze, multimedialne notebooki Vaio E serii 14 i 17 powinny być dostępne odpowiednio pod koniec marca i pod koniec kwietnia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)