Electro World w Polsce zmienia właściciela. Zobacz, jak startowała sieć

Electro World w Polsce zmienia właściciela. Zobacz, jak startowała sieć

Electro World w Polsce zmienia właściciela. Zobacz, jak startowała sieć
Źródło zdjęć: © Electro World
02.09.2009 12:30, aktualizacja: 03.09.2009 11:12

Brytyjska firma DSG International, właściciel sieci salonów ze sprzętem elektronicznym Electro World, pozbywa się ośmiu polskich marketów. Sklepy kupił Dom Maklerski IDMSA za symboliczne 1 euro.

Jak informuje Puls Biznesu, elektromarkety zostały kupione przez Dom Maklerski (za zgodą UOKiK) na zlecenie spółki Mix Electronix, z którą IDMSA współpracuje. Mix Electronics to firma o ogólnokrajowym zasięgu, także zajmująca się sprzedażą sprzętu RTV/AGD. Przyczyną sprzedaży sieci są kłopoty DSG - spadki sprzedaży wynikające ze światowego kryzysu finansowego.

Pierwszy supermarket z logo Electro World został otwarty w Warszawie w październiku 200. r. Uruchomieniu salonu, jak to zwykle w takich wypadkach bywa, towarzyszyły promocje na sprzęt elektroniczny. To wystarczyło, by kolejka pod halą sklepu zaczęła się formować już na dzień wcześniej i nie miał znaczenia fakt, że - jak wynikało z pierwszej gazetki promocyjnej - był to sprzęt niskiej klasy.
_ "Trochę z kolegami wypiliśmy, przecież trzeba się było rozgrzać" _ - mówił 22-letni Karol z warszawskich Szmulek, stojący w kolejce do salonu, a przepytywany przez reporterów IDG we wczesnych godzinach rannych tuż przed otwarciem bram salonu. _ "Nie samą kawą człowiek żyje. Ale pełna kultura, bez żadnych burd. Przyszliśmy tu wywalczyć telewizor a nie na mordobicie" _ - wtórował mu jego kolega Zbyszek.

Zobacz relację z otwarcia pierwszego w Polsce hipermarketu Electro World:

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)