GTS CE zmienia właściciela
GTS Central Europe zmienia właściciela. Nowym zostało konsorcjum funduszy private equity w skład którego wchodzą Columbia Capital, M/C Venture Partners, Innova Capital, HarbourVest Partners, Oak Investment Partners oraz Bessemer Venture Partners
Dotychczasowym właścicielem GTS CE był rosyjski koncern Menatep, który wystawił telekom na sprzedaż w marcu zeszłego roku. Finalna wartość transakcji nie jest znana.
W związku z transakcją nowym prezesem zarządu firmy został Adam Sawicki, który przeszedł z firmy TeliaSonera International Carrier, gdzie zajmował stanowisko wiceprezesa i dyrektora na Europę Zachodnia i Północną Amerykę.
GTS CE jest alternatywnym operatorem, który oprócz Polski działa jeszcze w Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. W 2007 r. firma miała ok.400 mln euro przychodów i 70 mln euro zysku na poziomie EBITDA.