Orange Labs w Polsce

Orange Labs w Polsce

Orange Labs w Polsce
04.12.2009 16:20

3 grudnia Centrum Badawczo – Rozwojowe Grupy TP dołączyło do Orange Labs Grupy France Telecom i wzmocniło międzynarodowe grono Laboratoriów. Centrum będzie kontynuować prace nad innowacyjnymi usługami i rozwiązaniami teleinformatycznymi dla Grupy TP, będzie również realizować międzynarodowe projekty

"Jako Orange Labs Warsaw będziemy bliżej współpracować ze wszystkimi jednostkami R&D w Grupie FT. Pozwoli to na pełniejsze wykorzystanie naszego potencjału jako jednostki badawczo-rozwojowej, zapewni lepszą synergię między prowadzonymi projektami, a także przyczyni się do stałego rozwoju naszych kompetencji" - powiedział Krzysztof Kozłowski, dyrektor Pionu Centrum Badawczo - Rozwojowe Grupy TP

W laboratoriach Centrum powstało m.in. rozwiązanie, które pozwala na świadczenie najszybszych w Polsce usług szerokopasmowego dostępu do Internetu (do 5. Mb/s) przy jednoczesnym korzystaniu z telewizji w rozdzielczości HD. Centrum, wspólnie z Politechniką Łódzką, opracowało program B-Link, który umożliwia korzystanie z komputera osobom niepełnosprawnych ruchowo, wyłącznie za pomocą mrugnięć powiekami.

Centrum blisko współpracuje z ośrodkami naukowymi w kraju, z którymi wspólnie realizuje projekty badawczo-rozwojowe z zakresu e-Zdrowia, robotyki, oraz jakości sieci i ma na swoim koncie już zgłoszeń 2. patentowych.

W sieci Orange Labs Grupy France Telecom działa obecnie 15 jednostek badawczo rozwojowych i laboratoriów Orange w dziewięciu państwach na czterech kontynentach (Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Polska, Chiny, Japonia, Egipt, Jordania oraz Stany Zjednoczone). W Laboratoriach pracuje blisko 350 pracowników, specjalizujących się w pracach badawczo - rozwojowych, marketingu i promocji. W ciągu roku Orange Labs oddają ok.350 opatentowanych usług i systemów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)