Ekstremalne aparaty Panasonica: TS4 i TS20,zaawansowany TZ30 i prosty LS6

Ekstremalne aparaty Panasonica: TS4 i TS20,zaawansowany TZ30 i prosty LS6
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.02.2012 12:41, aktual.: 01.02.2012 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Panasonic przedstawił dzisiaj model LUMIX TZ30 swój najbardziej zaawansowany jak dotąd kompaktowy aparat. Obok polskiej premiery TZ30, pokazano też modele o oznaczeniach TS4 i TS20, które są odporne na zanurzenia, kurz, niskie temperatury oraz upadki.

Panasonic przedstawił dzisiaj model LUMIX TZ30 swój najbardziej zaawansowany jak dotąd aparat kompaktowy. Obok polskiej premiery TZ30, pokazano też modele o oznaczeniach TS4 i TS20, które są odporne na zanurzenia, kurz, niskie temperatury oraz upadki.

Do linii aparatów kompaktowych Lumix dołączają dwa nowe modele, charakteryzujące się dużą wytrzymałością. Aparat o oznaczeniu TS4 wytrzyma upadek z wysokości nawet 2 metrów, zanurzenie na głębokość 12 metrów, a ponadto są odporne na kurz i będą niezawodnie pracować przy temperaturach rzędu -10 stopni Celsjusza. Urządzenie wyposażono natomiast w 12-megapikselową matrycę CCD, całkiem schowany obiektyw z 4,6-krotnym zoomem optycznym o zakresie ogniskowych 28-128mm (ekwiwalent dla małego obrazka), tryb manualny, a także funkcję kręcenia filmów w rozdzielczości 1080i.

Model TS20 również może pochwalić się wytrzymałością, ale już nie tak dużą - przeżyje upadek z 1,5 metra i zanurzenie do 5 metrów. Aparat posiada 16-megapikselowy czujnik, funkcję kręcenia filmów 720p, 4-krotnym zoom optyczny z bardzo szerokim kątem (25mm) oraz 2,7-calowy ekran LCD.

TS4 ma zadebiutować na rynku w połowie marca, w cenie około 400 dolarów. Model TS20 będzie dostępny pod koniec lutego, w cenie 180 dolarów.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W kompaktowym aparacie TZ3. zastosowano natomiast obiektyw Leica DC z wydłużonym 20-krotnym zoomem optycznym (o początkowym ustawieniu ultraszerokokątnym 24 mm) oraz nowy, 14,1-megapikselowego przetwornik MOS o dużej czułości. Obok tego w aparacie zastosowano układ autofokusa Light Speed (ustawianie ostrości w czasie 0,1 sekundy), automatyczne tryby fotografowania, a także dotykowy ekran LCD.
Zastosowany w modelu TZ3. przetwornik MOS o dużej czułości znacznie ułatwia fotografowanie w słabym oświetleniu. Natomiast dostępna w aparacie TZ30 funkcja inteligentnego zoomu zwiększa jego zakres do 40-krotnego odpowiednika, przy czym technologia inteligentnej rozdzielczości zapewnia minimalne pogorszenie jakości obrazu.

Panasonic TZ3. umożliwia także nagrywanie wideo Full HD w formacie AVCHD (1920 x 1080, 50p) wraz, ze stereofonicznym dźwiękiem. Co ważne, podczas filmowania dostępny jest zoom.

Zarówno przy fotografowaniu, jak i przy kręceniu filmów dostępny jest stabilizator obrazu Power O.I.S jak i funkcje GPS, które umożliwiają automatyczne rejestrowanie położenia podczas robienia zdjęcia oraz wyświetlanie mapy i związanych z nią zdjęć bezpośrednio w aparacie. Zdjęcia z geoznacznikami są natychmiast sortowane i mogą być odtwarzane zgodnie z mapą.

Sugerowana cena detaliczna około *1800 zł *

Lumix DMC-LS6 to z kolei 14,1-megapikselowy, tani aparat kompaktowy, wyposażony w szerokokątny (2. mm) obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik w aparacie 35 mm: 26–130 mm) o jasności F2,8 oraz optyczny stabilizator obrazu (O.I.S.). Model ten jest zasilany bateriami AA.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Oprócz stabilizatora obrazu O.I.S. aparat wyposażony jest w tryb iA (inteligentna automatyka), który pozwala uzyskać optymalny rezultat na zdjęciu. Funkcja wykrywania twarzy rozpoznaje twarze fotografowanych osób, zapewniając odpowiednią ostrość i ekspozycję. Natomiast funkcja inteligentnego wyboru sceny rozpoznaje charakter fotografowanej sceny (portret, krajobraz itp.) i na jego podstawie dobiera optymalne parametry.

Aparat umożliwia również nagrywanie filmów video w rozdzielczości HD 720. z szybkością 30 klatek na sekundę.

Cena: około 400 PLN.

Najważniejsze cechy i funkcje Panaosnic TZ30
• Przetwornik obrazu: 14,1-megapikselowy przetwornik MOS o dużej czułości
• Procesor obrazu: Venus Engine
• Obiektyw: LEICA DC z ustawieniem ultraszerokokątnym 24 mm
• Zoom: 20-krotny zoom optyczny / 40-krotny zoom inteligentny
• Szybkość AF: 0,1 s
• Tryb zdjęć seryjnych: 10 kl./s
• Nagrywanie filmów: nagrywanie wideo Full HD w formacie AVCHD (1920 x 1080, 50p) i mikrofon stereofoniczny
• Ekran LCD: 3-calowy 460 000-punktowy inteligentny ekran dotykowy o szerokim kącie widzenia z powłoką przeciwodblaskową
• Wymiary: 104,9 x 58,9 x 28,2 mm
• Masa: ok. 184 g bez baterii i karty pamięci SD / ok. 206 g z baterią i kartą pamięci SD Źródło: Chip.pl / WP.PL
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Jest nowy Samsung Galaxy S

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)